Gmina Borek Borek Wlkp
Gmina Gostyń Gostyń
Gmina Krobia Krobia
Gmina Pępowo Pępowo
Gmina Piaski Piaski
Gmina Pogorzela Pogorzela
Gmina Poniec Poniec

Aktualności

Pierwsza Powiatowa Trasa Rowerowa

Sobota, 03 października 2009 roku

Pierwsza Powiatowa Trasa Rowerowa

 

długość trasy - 35 km -

 

 

Pierwsza Powiatowa Trasa Rowerowa powstała w 2001 roku. Do jej zorganizowania przyłączyło się Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Nadleśnictwo Piaski oraz Samorządy w Borku Wlkp. i Piaskach. Trasa łączy ścieżkę rowerową im. Kaspra Miaskowskiego z wytypowanymi szlakami gmin Gostyń, Piaski i Borek Wlkp. Razem liczy 35km, a wjechać na nią można zarówno z Gostynia, Piasków jak i Borku Wlkp. Na całej jej długości znajdują się cztery przystanki wypoczynkowe, wyposażone w stoły i ławki, gdzie można zarówno spożyć posiłek, jak i zrelaksować się przed dalszą podróżą. Znajdują się tam również tablice poglądowe informujące o ekologicznej roli lasu.

 

Samorządy powiatu i trzech gmin proponują dwie trasy rowerowych wypraw:

-         Piaski – Osówiec – Wroniny – Liż – Stawiszyn (zapora na Pogonie) – Jeżewo – Jawory – Wycisłowo – Koszkowo – Grodnica – Osówiec – Piaski

-         Borek Wlkp. – Jeżewo – Stawiszyn – Liż – Wroniny – Osówiec – Grodnica – Koszkowo – Wycisłowo – Jeżewo – Borek Wlkp.

 

 

Trasa oznakowana jest żółtymi opaskami oraz znakami na pniach drzew. Turyści z okolic Gostynia i Piasków wjeżdżają na nią ze ścieżki im. Kaspra Miaskowskiego, rozpoczynając wyprawę z dziedzińca Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Piaskach. Natomiast amatorzy wycieczek rowerowych z Borku Wlkp. kierują się w stronę Jeżewa. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by na trasę wjechać w każdym innym miejscu lub by znaleźć nowe, własne odcinki szlaków.

 

Rowerzyści jadący ścieżką mogą podziwiać mnóstwo przepięknych widoków. Teren trasy urozmaicony jest niewielkimi wzgórzami morenowymi, usadowionymi w kompleksie leśnym. Atrakcję turystyczną stanowią małe, urokliwe miejscowości przez które wiedzie trasa, a także ciekawe widoki krajobrazowe.

 

drukuj prześlij

Czytaj również

 • Powiat wielkich serc!

  Wtorek, 27 grudnia 2016 roku

  Mikołaje przygotowały 302 wielkie paczki świąteczne dla dzieciaków z powiatu gostyńskiego W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2016” wolontariusze przygotowali 302 duże paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu gostyńskiego.

  czytaj całość
 • Dostarczyliście wielu artystycznych wzruszeń

  Wtorek, 27 grudnia 2016 roku

  Rozstrzygnięto XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jesteśmy wśród Was”. Konkurs corocznie adresowany jest do osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gostyńskiego. Celem konkursu jest integracja niepełnosprawnych mieszkańców powiatu gostyńskiego ze środowiskiem poprzez prezentację ich twórczości plastycznej.

  czytaj całość
 • Godziny urzędowania

  Starostwo Powiatowe
  pon. od 800 do 1600
  wt. - pt. od 700 do 1500
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 256
  Wydział Komunikacji
  pon. od 830 do 1530
  wt. - pt. od 730 do 1430
  63-800 Gostyń
  ul. Wrocławska 154
 • Obsługa Klienta

  Biuro Obsługi Klienta
  tel. 65 575 25 53
  starostwo@gostyn.pl
  Sekretariat Starosty
  tel. 65 572 26 63 /
  65 575 25 13
  fax. 65 572 31 46
  kancelaria@powiat.gostyn.pl