Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 28 września 2018 roku

„Od dzieciaka do strażaka”

W niedzielę (23 września 2018 r.) Ludwinowo zamieniło się w remizę Straży Pożarnej. Stało się tak za sprawą realizatorów projektu „Od dzieciaka do strażaka” sfinansowanego z Programu Grantów Społecznych powiatu gostyńskiego, którego operatorem jest Stowarzyszenie „DZIECKO”


W niedzielę (23 września 2018 r.) Ludwinowo zamieniło się w remizę Straży Pożarnej. Stało się tak za sprawą realizatorów projektu „Od dzieciaka do strażaka” sfinansowanego z Programu Grantów Społecznych powiatu gostyńskiego, którego operatorem jest Stowarzyszenie „DZIECKO”. 

Ochotnicza Straż Pożarna z Ludwinowa i Kościuszkowa wraz z przyjaciółmi zorganizowała festyn podsumowujący realizację projektu, który zintegrował społeczność Kościuszkowa i Ludwinowa wokół tematyki pożarnictwa, pogłębił wiedzę dzieci i młodzieży o działaniach przeciwpożarowych, wykorzystując zasadę „uczyć przez zabawę”.  Był też okazją do wspólnych spotkań rodzinnych i zabawy całej społeczności lokalnej. W ramach projektu zakupiono też tarczę nalewową do hydronetki, umożliwiającą prowadzenie ćwiczeń dla młodych adeptów pożarnictwa.

W festynie uczestniczyli też zaproszeni goście, m.in.: Senator RP Marian Poślednik, Starosta Gostyński Robert Marcinkowski, Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP druh Roman Danielczyk, radny Rady Powiatu Gostyńskiego Stanisław Dudka, radny Rady Gminy Pępowo Wojciech Witczak, Dyrektor Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu Marek Banaszak, Prezes Stowarzyszenia „DZIECKO” Mirosław Sobkowiak – jednocześnie dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Sołtys Ludwinowa Helena Betowska oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Gostyniu Jerzy Ptak.

Starosta Gostyński, korzystając z okazji, pogratulował druhom z Ludwinowa niedawno wywalczonego IV miejsca na wojewódzkich zawodach pożarniczych, a druhnom z OSP w Grabonogu VII miejsca. Podkreślił też, że: - „Ludwinowo jest kolebką talentów strażackich, jestem pod wrażeniem  sukcesów i działalności Ochotniczej Straży Pożarnej.”

Dla uczestników festynu organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, między innymi pokaz musztry w wykonaniu drużyny seniorek, prezentację pierwszej pomocy w wykonaniu druhów z OSP w Pępowie, występy dzieci, prezentację strażackiego wozu bojowego,  wiele konkursów dla małych i dużych, w tym uruchomienie tarczy nalewowej, a także poczęstunek na ciepło i słodkości. 

W ramach projektu dokonano tez nasadzeń zieleni przed świetlicą wiejską.

Podziękowania należą się druhowi Agnieszce Waleńskiej z OSP w Ludwinowie, pomysłodawczyni projektu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu „Od dzieciaka do strażaka” i sprawili, że strażacka niedziela w Ludwinowie okazała się wyjątkowym i radosnym dniem.


Opracowanie: Stowarzyszenie „DZIECKO”


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies