Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 01 lipca 2022 roku

70 lat minęło, a my wciąż razem z Jarmarkiem Pomysłów


W niedzielne czerwcowe popołudnie w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach było naprawdę gorąco i to nie tylko z powodu panującego upału.

Po dłuższej przerwie spowodowanej epidemią covid-19 do domu pomocy społecznej zjechały rodziny i znajomi mieszkańców placówki, aby wspólnie bawić się, a także świętować obchody 70-lecia powstania i działalności Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

Nie zabrakło pięknych życzeń, podziękowań, wielu, wielu miłych słów od zaproszonych gości oraz rodzin naszych podopiecznych.

Organizatorzy zaproponowali uczestnikom festynu wiele atrakcji i dla ciała i dla ducha, dla młodszych i dla tych starszych. Były występy artystyczne okolicznych zespołów tanecznych i śpiewaczych między innymi świętował z nami zespół Jawor z Pogorzeli, Tęcza oraz Malińczoki z Piasków, zespół taneczny Venus z Ponieca oraz recital Orkiestry Dętej z Miejskiej Górki, a także zaprzyjaźnionej wokalistki Eli Siamy. Występom towarzyszyły atrakcje dla dzieci, dmuchane zamki, malowanie twarzy i włosów, gry i zabawy, przejażdżki bryczką – dzięki uprzejmości R. Zjeżdżałki z Krobi, pokaz motorów Wolnych Jeźdźców z Piasków i zabytkowego pojazdu Macieja Pedy oraz samochodów bojowych straży pożarnej z JOSP Krobia. Akcent satyryczny wprowadził występ grupy teatralnej DPS Chumiętki „Jesień” z humoreską „Babski monitoring”.

Dom Pomocy Społecznej wspólnie ze Stowarzyszeniem Ja-Ty-My gościł także w tym dniu organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z terenu gminy Krobia, które w ramach Jarmarku Pomysłów zaprezentowały swoją działalność, pomysły i możliwości. Było to możliwe dzięki wsparciu projektów : „Międzypokoleniowa Krobia -integracja mieszkańców oraz organizacji społecznych Gminy Krobia”, „Mieszkamy razem – działamy wspólnie”, „Razem mieszkamy – wspólnie działamy” ze strony gminy Krobia, powiatu gostyńskiego oraz Centrum PISOP w ramach Wielkopolskiej Wiary 2022. Swoje stoiska zaprezentowali przedstawiciele UTW Krobia, Klubu Seniora z Krobi, Stowarzyszenie Merkury z Krobi, Stowarzyszenie Ja-Ty-My z Chumiętek, KGW Kuczynka, Sułkowiczanki, Niania Marysia, Złota Jesień, Terapia Zajęciowa DPS Chumiętki, OSP JOT Krobia. Przy stoiskach można było popróbować pysznych placków, babeczek, lecza, pajdy chleba ze smalcem w różnych odmianach z ogórem kiszonym, popcornu oraz waty cukrowej, co chwaliły dzieci małe i te większe, a także obejrzeć rękodzieło i poeksperymentować z Merkurym, poznać szczupłego „Mariusza”, poćwiczyć pierwszą pomoc na specjalnym fantomie.

Wraz z mieszkańcami i ich rodzinami bawili się także zaproszeni goście, a wśród nich włodarze powiatowi i gminni, przedstawiciele jednostek pomocy społecznej, sołectwa, organizacji senioralnych m. in. Janusz Sikora Wicestarosta Gostyński, Damian Walczak radny Powiatowy i skarbnik gminy Krobia, Renata Szulc radna miejska z Krobi, dyrektorzy domów pomocy społecznej: Renata Wojda – DPS Rogowo, Alicja Data DPS Leszno, Ryszard Janaszak – DPS Chwałkowo, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Krobi Edyta Rokicka, Kierownik Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej Anna Sowula, Mirosław Sobkowiak dyrektor PCPR w Gostyniu z Dominiką Karlińską z działu pomocy instytucjonalnej, Robert Czub – dyrektor Muzeum w Gostyniu, który wygłosił prelekcję o historii Chumiętek i Domu Pomocy Społecznej oraz wiele innych zaprzyjaźnionych z Domem i Stowarzyszeniem Ja-Ty-My, osób.

Spotkanie udało się tak znakomicie dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników oraz pomocy wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Ja – Ty – My”, a także wsparcia sponsorów: spółki pielęgniarskiej „Juvenia”, Pani Alicji Glinkowskiej z apteki „Świat Zdrowia” z Krobi, Piekarni Jesiak z Krobi, PJarosławowi Zygmaniakowi z firmy Zakład Malarsko-Tapeciarski z Krobi oraz firmy Paz-Bud z Krobi.


Opracowanie: DPS Chumiętki
 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies