Piątek, 05 lipca 2019 roku

Apel do rolników

Żniwa to w rolnictwie okres wzmożonych prac, którym towarzyszy szereg zagrożeń związanych z obsługą maszyn, pracą na wysokości, jak i transportem plonów. Ceną pośpiechu, zmęczenia, nieuwagi czy lekceważenia zasad bezpiecznej pracy może być kalectwo, a nawet śmierć. Wśród ofiar tych wypadków są także dzieci. Ważne jest  aby w tym czasie rolnicy stosowali się do zasad bezpieczeństwa podczas prac w polu i obejściu, lepszej organizacji prac oraz zachowania rozsądku.

W związku z tym Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu prosi o zapoznanie się z ulotką dotyczącą zasad bezpieczeństwa podczas żniw dostępną w załączniku.

Opracowanie: Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu