Wtorek, 12 marca 2019 roku

Czeladnicy na piątkę! Nagrodzono najlepszych adeptów zawodu

Bardzo dobry – taką ocenę z egzaminu czeladniczego otrzymało 9 uczniów. Corocznie Cech Rzemiosł Różnych w Gostyniu wyróżnia najlepszych. Gratulacje młodym czeladnikom, ich rodzicom oraz mistrzom złożyli zaproszeni goście, w tym Starosta Gostyński Robert Marcinkowski.

Wydarzenie miało miejsce 11 marca w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele gmin i powiatu gratulowali uczniom dobrych wyników w nauce. Wagę  kształcenia  zawodowego podkreślał dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Tomasz Wika. Starosta Gostyński Robert Marcinkowski wskazywał na tradycje czeladnicze w Polsce.  - Cechy powstały w średniowieczu. Wówczas otrzymywanie tytułu czeladnika miało swój uroczysty charakter  – mówił. I dodawał: - Tak jak wtedy, tak i dziś chcemy docenić młodych adeptów zawodu, ich rodziców i mistrzów. Jako zdolni fachowcy na początku drogi zawodowej jesteście niezwykle cenni na rynku pracy. Spełniajcie swoje marzenia i rozwijajcie się.

W tym roku egzamin czeladniczy z wynikiem bardzo dobrym zdało dziewięciu uczniów uczących się zawodu w zakładach zrzeszonych w gostyńskim Cechu Rzemiosł Różnych.  Wyróżnienia otrzymali: mechanicy pojazdów samochodowych: Piotr Walczewski (mistrz Mirosław Janicki), Tomasz Turbański (mistrz Paweł Turbański), Rafał Wojciechowski (mistrz Karol Zawieja), Marcin Kosowicz (mistrz Czesław Puślecki), a także lakiernik Jan Zaremba (mistrz Krzysztof Dutkiewicz), monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie Hubert Lewandowski (mistrz Ireneusz Lewandowski), blacharz Wiktor Gubański (mistrz Marian Polowczyk) oraz elektrycy: Paweł Pazoła (mistrz Eugeniusz Jakubczak) i Paweł Jeziorek (mistrz Stefan Dziedzic).