Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 28 kwietnia 2021 roku

Debiut Biznesu 2020 wyłoniony!


W miniony wtorek, 27 kwietnia, wyłoniony został Debiut Biznesu 2020! Statuetka powędrowała w ręce Krzysztofa Przybylskiego, właściciela firmy KPMP i innowatora w branży budownictwa drogowego.

O tytuł Debiutu Biznesu 2020 powalczyć mogły firmy, które zarejestrowały swoją działalność gospodarczą na terenie powiatu gostyńskiego w latach 2018 – 2019 i zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie w październiku 2020 roku.

- Przedsiębiorcy mogli zgłaszać się sami, mogli również otrzymać nominację od swoich klientów. Jeden z finalistów otrzymał aż 10 nominacji od zadowolonych klientów! – mówi organizator  - otrzymaliśmy nominację dla 4 firm i 21 zgłoszeń do pierwszego etapu. Rozstrzygnięcie w pandemicznej rzeczywistości

Konkurs Debiuty Biznesu ma już czteroletnią historię, edycja 2020 była jednak wyjątkowa ponieważ odbyła się w środku szalejącej pandemii, co nie tylko uniemożliwiło zorganizowanie uroczystej gali konkursowej , ale również wpłynęło na firmy uczestników:

– Nasza praca, geodetów, wygląda tak samo a w niektórych aspektach nawet lepiej, ponieważ zostały nam udostępnione możliwości zdalnego kontaktu z urzędami, w związku z czym oszczędzamy czas poświęcany na wymianę dokumentacji – ocenia wpływ pandemii na działalność swojej firmy Anna Turbańska-Guźniczak

– Reprezentuję branżę, chyba najbardziej poszkodowaną, gdyż od marca zeszłego roku nie możemy nagłaśniać i oświetlać koncertów  – mówi Mikołaj Pawlak – Przed wakacjami powstała idea sklepu internetowego w rozwijającej się branży e-commerce, który obecnie nie tylko pozwala przetrwać mojej firmie ale stał się głównym źródłem dochodu.

Jako członek Kapituły Konkursu zadebiutował w edycji 2020 dyrektor Oddziału I PKO Banku Polskiego Michał Borowczyk, swój debiut komentuje następująco: - Jestem mile zaskoczony pomysłowością i innowacyjnością przedsiębiorców z ziemi gostyńskiej. Wśród zgłoszonych przedsiębiorstw widać odbicie obecnie panujących tendencji rynkowych. Udział w pracach Kapituły Konkursu był dla mnie zaszczytem, dzięki temu mogłem też jeszcze lepiej poznać gostyńskie środowisko gospodarcze co umożliwi bankowi jak najlepsze dostosowanie  oferty do potrzeb przedsiębiorców.

Do grona finalistów konkursu dotarło 20 młodych firm z terenu powiatu gostyńskiego: "KPMP" Krzysztof Przybylski, Psiapsiółka - Salon Pielęgnacji i Strzyżenia psów Katarzyna Polerowicz, PHU ARTIS Patrycja Ormańczyk, MT English Marcin Teodorczyk, EKO-TRANS Tomasz Andrzejczak, Relacje-Inspiracje Beata Grzegorzewska, Maria Górska Fotografia, Łukasz Dolata Firma Usługowo-Ślusarska, Akademia Ruchu zvINNA sp. z.o.o, MIKOŁAJ PAWLAK TECHNIKA AUDIOWIZUALNA, Energia Aleksandra Plewa, Sandra SASA Kuźniak, "DOMOWE KIERZKI" kwiaciarnia Dominika Giermaziak, Instalatorstwo Elektryczne Tomasz Fornalik, LivMed Kosmetologia Medyczna Sylwia Jagodzik, JM-Trans Jarosław Juskowiak, Zielony Składzik Joanna Szczepecka, Ekoenergetyka Piotr Małecki, Kredens Aldona Kusik, GEODEZJA I GEOINFORMATYKA Anna Turbańska-Guźniczak.

 

Trójka finalistów, która otrzymała od Kapituły Konkursu największą ilość punktów to „KPMP” Krzysztof Przybylski, Akademia Ruchu zvINNA sp. z.o.o, Mikołaj Pawlak Technika Audiowizualna. Finalnie statuetka Debiutu Biznesu 2020 powędruje w ręce KPMP Krzysztof Przybylski.

 

 

Poznajmy bliżej Debiutanta

Krzysztof Przybylski, rodowity gostynianin, właściciel firmy KPMP i innowator w branży budownictwa drogowego.  Pracując na budowie drogi ekspresowej, dostrzegł skalę problemu marnotrawienia materiału w związku z przygotowaniem złączy asfaltowych. Strata materiału wyniosła ponad tysiąc ton. Analiza rynkowa i wywiad środowiskowy wśród największych firm budowlanych wskazał brak dostępnego na rynku rozwiązania, które niwelowałoby ten problem. Krzysztof Przybylski postanowił sam rozwiązać ten problem i stworzył belkę oporowo-najazdową „ReBe”. Okazało się, że aby rozwijać innowacyjny pomysł należy założyć firmę, i tak w październiku 2019 roku powstało KPMP. W rozwijaniu innowacyjnego pomysłu Krzysztof Przybylski ściśle współpracuje z Mateuszem Radzińskim – dr nauk prawnych i menadżer projektów rozwojowych w dużej firmie z branży energetycznej oraz Dawidem Romkiem doktorantem inżynierii mechanicznej na Politechnice Poznańskiej. Zespół ma na koncie pierwsze sukcesy, zwycięstwo na European Tech and Startup Days, wyróżnienie w konkursie Orzeł Innowacji Rzeczpospolitej, udział w programie Incredibles Sebastiana Kulczyka, inwestycja Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego oraz współpraca z firmą Colas. Do palety sukcesów dołączył  właśnie tytuł Debitu Biznesu!

- Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ to półtora roku, od października 2019 roku było trudną drogą, niejednokrotnie staliśmy przed . Takie wyróżnienia bardzo cieszą, ponieważ pokazują, że kierunek, który wybraliśmy jest dobrym kierunkiem i nadają motywacji, ognia wewnętrznego, żeby pokonywać przeciwności. – mówi Krzysztof Przybylski, założyciel zwycięskiej firmy KPMP

Nagroda specjalna

Zwycięstwo w konkursie Debiuty Biznesu 2020 wiąże się nie tylko z dyplomem i statuetką. Założyciel zwycięskiej firmy  Krzysztof Przybylski otrzymał również nagrodę specjalną ufundowaną przez Business Clever Macieja Pietruli w postaci jednego dnia pracy konsultacyjnej w wybranym przez siebie zakresie z palety świadczonych przez Business Clever usług doradczych.

Organizatorem Konkursu Debiuty Biznesu po raz kolejny było Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego we współpracy z PKO Bankiem Polskim w roli Partnera Strategicznego.


Opracowanie: Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies