Poniedziałek, 22 marca 2021 roku

Dodatkowe środki dla Domów Pomocy Społecznej

Powiat gostyński otrzymał od Wojewody Wielkopolskiego ponad 216 000 złotych. Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Przeznaczone będą dla domów pomocy społecznej na terenie powiatu.

Czek na kwotę 216 685 złotych odebrał w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. Pieniądze trafią do Domów Pomocy Społecznej w: Chwałkowie, Chumiętkach, Zimnowodzie i Rogowie. Posłużą do przygotowania i zabezpieczenia DPS-ów przed wzrostem zakażeń podczas kolejnej fali epidemii. Mogą być wykorzystane na zakup środków ochrony osobistej,  sprzęt i wyposażenie placówek oraz wynagrodzenia kadry niezbędnej do utrzymania ciągłości świadczonych usług.

Środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na 2021 rok i zostały przyznane przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.