Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 02 sierpnia 2021 roku

DPS Chumiętki: Rogalin na zakończenie projektu!


„Aktywność seniorów to ich sprawność i zdrowie” pod takim hasłem prowadzony był projekt przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój we współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Chumiętkach.

Chętni mieszkańcy DPS uczestniczyli w cyklu zajęć, mających zdiagnozować kondycję i zwiększyć aktywność fizyczną seniorów. W ramach programu nasi seniorzy dowiedzieli się także co dzieje się z ludzkim ciałem w procesie starzenia, co jest zjawiskiem naturalnym, a co powinno niepokoić, jak zapobiegać niektórym schorzeniom czy dolegliwościom wieku podeszłego. Zostali też objęci wsparciem psychologicznym i różnymi formami aktywności fizycznej.

Ostatnią aktywnością była wspólna wycieczka. Mieszkańcy DPS wraz opiekunami i pracownikami Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu wybrali się do Rogalina, aby podziwiać tamtejszy odrestaurowany zespół pałacowo-parkowy. Nie zabrakło spacerku do słynnych rogalińskich dębów, a po wysiłku fizycznym zasłużonego, pysznego obiadu.

Mieszkańcy, po okresie izolacji z radością uczestniczyli we wspólnej wyprawie, ciesząc się każdą, wspólnie spędzoną chwilą!


Opracowanie: DPS Chumiętki 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies