Czwartek, 22 kwietnia 2021 roku

Droga w Rogowie będzie modernizowana. Szansa dla odcinka Siedlec-Pępowo

Powiat gostyński otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi powiatowej Krobia-Miejska Górka w miejscowości Rogowo. Wartość prac wyceniono na prawie 3 mln złotych. Połowa tej kwoty pochodzić będzie z rządowego wsparcia. Dodatkowo na 4. miejscu listy rezerwowej znalazła się inwestycja polegająca na przebudowie drogi powiatowej Pępowo – Siedlec wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego.  Zadanie to wciąż ma szanse na dofinansowanie, jeśli w projektach znajdujących się na liście podstawowej pojawią się oszczędności przetargowe. Tak z reguły bywało w minionych latach.

21 kwietnia 2021 roku Wielkopolski Urząd Wojewódzki opublikował listy inwestycji przeznaczonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowej. Na liście podstawowej znalazła się przebudowa 990-metrowego odcinka drogi powiatowej Krobia-Miejska Górka w miejscowości Rogowo. W ramach zadania planuje się położenie nowej nawierzchni, odwodnienie, przebudowę skrzyżowania, ustawienie wiat przystankowych i nowe oznakowanie. Kosztorysowa wartość prac to 2 997 052,13 zł. Wsparcie z rządowego programu wyniesie 1 498 526,06 zł. Przetarg na zadanie zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

Na 4. miejscu listy rezerwowej znalazła się kolejna powiatowa inwestycja: przebudowa drogi Siedlec- Pępowo wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego. Zadanie obejmuje modernizację odcinka o długości 4,248 km. W ramach prac przewiduje się poszerzenie jezdni do 6 m, modernizację nawierzchni oraz dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej do Siedlca. Wartość prac wynosi 7 258 711,34 zł. Powiat gostyński wnioskował o dofinansowanie w wysokości 3 628 611,52 zł. Zadanie to wciąż ma szanse realizacji. Będzie to możliwe, jeśli w inwestycjach znajdujących się na liście podstawowej pojawią się oszczędności przetargowe. Wówczas zaoszczędzone środki przeznaczone będą na kolejne inwestycje.