Czwartek, 25 marca 2021 roku

Drugi etap budowy ścieżki Poraj – Krajewice. Powiat dołoży 300 000 zł

Ruszył drugi etap budowy ścieżki Poraj- Krajewice. Inwestycja realizowana jest przez województwo wielkopolskie przy wsparciu gminy Gostyń i powiatu gostyńskiego. Wartość prac wynosi ponad 1,1 mln złotych. Samorząd powiatowy zabezpieczył na ten cel ponad 300 000 zł.

22 marca ruszyły roboty związane z budową ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej 434 na odcinku Poraj – Krajewice. Ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni bitumicznej o długości ponad 230 metrów łączyć się będzie z wybudowanym w 2019 roku odcinkiem ścieżki rowerowej.

Wartość inwestycji wynosi ponad 1,1  mln złotych. 50% tej kwoty finansuje województwo wielkopolskie.  Resztę solidarnie dołoży powiat gostyński i gmina Gostyń (ponad 300 000 zł).

W ramach prac przewidziano budowę nowego mostu w ciągu ścieżki o długości około 15 metrów, który będzie stanowił kładkę zarówno dla pieszych, jak i dla rowerzystów. Przebudowana zostanie również istniejąca infrastruktura teletechniczna i energetyczna. Zgodnie z założeniami, prace mają zakończyć się w czerwcu.