Poniedziałek, 02 grudnia 2019 roku

Dzień Seniora z tradycją w tle, czyli Katarzynki w DPS Chumiętki

W jesienne listopadowe popołudnie w DPS Chumiętki odbyła się niezwykła impreza łącząca zarówno uhonorowanie wszystkich obecnych na sali seniorów, jak i tradycyjną katarzynkową zabawę.

Zaproszenie organizatorów przyjęły organizacje senioralne z terenu powiatu gostyńskiego, a także zaproszeni specjalni goście: Alfred Siama – Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, Janusz Sikora – Wicestarosta Gostyński, Michał Listwoń – Zastępca Burmistrza Krobi oraz Mirosław Sobkowiak Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Na wszystkich uczestników imprezy czekała wspólna zabawa, wiele śmiechu, pyszny poczęstunek oraz tańce, a wszystko w tradycyjnej oprawie. Nie zabrakło quizów, losowania fantów, a także humorystycznego występu grupy teatralnej „Jesień” z Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach. Przede wszystkim jednak uczestnicy zabawy delektowali się pięknym śpiewem Pani Elżbiety Siamy, która jest wielką przyjaciółką Domu oraz wspaniałą wokalistką.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie „Ja – Ty – My” z Chumiętek, które pozyskało na ten cel środki w ramach projektu „Tu mieszam, tu zmieniam” dofinasowanego ze środków powiatu gostyńskiego oraz Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach, który uzyskał dofinasowanie z Gminy Krobia na organizację wspólnej zabawy seniorów.

Opracowanie: Dom Pomocy Społecznej w Chumiętkach