Wtorek, 12 lutego 2019 roku

Ekologiczna obsługa zdarzeń drogowych – spotkanie z firmą EuroSistrA

Zarządcy dróg z gmin powiatu gostyńskiego, przedstawiciele powiatów: rawickiego, kościańskiego, leszczyńskiego, jarocińskiego, śremskiego, krotoszyńskiego oraz gminy Międzychód wzięli udział w spotkaniu z firmą EuroSistrA. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzątaniem dróg po kolizjach, wypadkach czy innych zdarzeniach drogowych.

Usługa wykonywana jest bezkosztowo dla zarządcy drogi.  Podczas spotkania, które miało miejsce w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu zaprezentowano metody działania firmy oraz wyjaśniono sposoby finansowania działalności. Na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej pokazano również jak w sposób ekologiczny usuwane są plamy oleju i inne zanieczyszczenia z dróg.

Efektem spotkania może być podpisanie umów z zarządcami dróg na usuwanie zanieczyszczeń z jezdni. Takie rozwiązanie byłoby bardzo korzystne dla samorządów, również dla jednostek straży pożarnej, które często zajmują się sprzątaniem dróg.