Czwartek, 21 marca 2019 roku

Eliza Nowak wśród najlepszych rzeczników praw konsumentów

Eliza Nowak – Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Gostyniu znalazła się w gronie 30 wyróżnionych rzeczników w całej Polsce. Okazją do wręczenia nagrody był Światowy Dzień Konsumenta oraz 20-lecia funkcjonowania tej instytucji w Polsce.

O tym, jak ważna jest pomoc rzeczników konsumentów przekonał się co ósmy Polak. W ciągu ostatnich 10 lat udzielili oni łącznie 4,5 miliona porad – wynika z danych Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Rzecznicy konsumentów są obecni w naszym kraju od 1 stycznia 1999 r. Od tego momentu samorządy powiatowe mają obowiązek powoływać miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów. Udzielają oni bezpłatnych porad w urzędach miast i w starostwach powiatowych w całej Polsce. W powiecie gostyńskim funkcję tę od 2002 roku pełni Eliza Nowak.

W tym roku, z okazji jubileuszu wyróżnienia otrzymało aż 30 rzeczników, którym prezes UOKiK podziękował za zaangażowanie, podkreślając, że niektórzy z nich sprawują swoją funkcję od 20 lat. Wśród nagrodzonych znalazła się także Eliza Nowak, Powiatowy Rzecznik konsumentów w Gostyniu.