Wtorek, 21 stycznia 2020 roku

Finałowa niedziela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12.01.2020 roku na terenie całego powiatu wolontariusze WOŚP kwestowali na rzecz WOŚP. M.in. byli też wolontariusze grupy „ŻUBRY ASG, którzy kwestowali w mundurach i z replikami broni. O godzinie 9:00 rozpoczął się w GOK „Hutnik” wesoły Koncert Dzieci przygotowany przez gostyńskie szkoły podstawowe, w czasie którego sprzedawano też dary WOŚP. Zagrały: Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 5. Od godziny 11:00 do 17:00 układano największe serce WOŚP na świecie „Gostyń sercem Orkiestry”- ustanowiono wspólnie rekord Polski. Serce wielkości ok. 400m2 układano w hali sportowej LO w Gostyniu z 20 000 pudełek kartonowych – skarbonek. Podarowała je nieodpłatnie organizatorom firma NETBOX z Gostynia. Układaniu największego serca WOŚP będzie towarzyszyła Akcja dla serca, czyli krótki kurs pierwszej pomocy, lukrowanie piernikowych serc, wpisy do księgi gostyńskich serc, galeria gostyńskich serc, wykonywanie kubków imiennych z serduchem itp. Po godzinie 14:00 przedstawiciele Powiatowego Sztabu wręczyli tort WOŚP przygotowany przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala, natomiast o godzinie 16:00 rozpoczął się wielki Gostyński Finał WOŚP. Zadziało się wielkie muzyczne wydarzenie: wspólny koncert CREDO BAND z chórem Zaczarowana Melodia – zagrali i zaśpiewali rockowe klasyki jak Tato, Pink Floyd, Deep Purple, Manam. To był zaczarowany koncert, przyciągał mnóstwo widzów, że nie wszyscy weszli do „HUTNIKA”. Był też porywający show grup tanecznych z EV-DANCE z DANCE ART. & YOGA Ewy Jankowskiej ze specjalną niespodzianką. Fotograf WOŚP robił zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”. A zmotoryzowany klub motocyklowy VENDETTA przypilnował porządku. Był też kuchnia polowa z gorącą grochówką „Leśnych Diabłów” z Brzedni i wiele innych niespodzianek. W czasie imprez w HUTNIK-u na rzecz WOŚP można było nabywać gadżety WOŚP (koszulki, plecaki, kubki, kalendarze, smycze, płyty, torby, plakaty itp.) oraz dary Gostynian, np. serduszko Marcina – jedno jedyne złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału sprzedane za 3 500 zł z dodanymi 400 zł, biżuterię, komórkowe aparaty telefoniczne, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty, talony na różnego rodzaju usług i ciekawe zajęcia, itp. a huta szkła Ardagh Glass S.A. w Gostyniu przygotowała na finałowe granie specjalne szklane niespodzianki.Były także wspaniałe koncerty w Miejsko – Gminnych Ośrodkach Kultury w Borku Wlkp. i w Pogorzeli: występy dzieci, zespołów muzycznych i inne niespodzianki. Według nieoficjalnych danych uzyskany wynik to: 240, 425,86 złotych w sztabie w Gostyniu, a w całym powiecie gostyńskim ponad 440 600 złotych.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu.