Czwartek, 19 grudnia 2019 roku

Gala Sportów Walki 17

Kolejna Gala Sportów Walki za nami. Impreza dostarczyła wszystkim ogromnej dawki emocji i adrenaliny, a organizatorom przyniosła wiele zwycięstw.

14 grudnia w Multiringu po raz kolejny odbyło się 13 stojących na wysokim poziomie walk, których rozstrzygnięcia do ostatniej sekundy nie można było przewidzieć. Gala rozpoczęła się od 2 walk niepunktowanych. Wystąpili w nich zawodnicy uważani za przyszłość klubu: Kinga Krówka i Oskar Mańka. Następnie rozegrano mecz bokserski Sporty Walki Gostyń kontra reszta Polski, w którym gostynianie reprezentowani przez: Zofię Stachowiak, Krystiana Barskiego, Patryka Tomczaka, Mikołaja Mańkę oraz Karola Łapawę odnieśli zwycięstwo.

Po meczu bokserskim odbyły się 3 walki w formule K-1 (wygrana Tobiasza Żalika oraz Marcina Kaczmarka) oraz 3 arcyciekawe walki MMA. Poza miejscowymi gostyńskiej publiczności zaprezentowali się zawodnicy z Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Koła, Krotoszyna, Piły, Sochaczewa, Łodzi, Bydgoszczy oraz Ukrainy. Puchary wręczał mi in. Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Szymon Jakubowski.

Klub Sportowy Sporty Walki Gostyń składa serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji widowiska promującego powiat gostyński.

Opracowanie: Klub Sportowy Sporty Walki Gostyń