Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 07 czerwca 2019 roku

Ile wiedzieli o powiecie? Wielki test na 20-lecie

Jak nazywał się pierwszy starosta gostyński? Ile stowarzyszeń działa na terenie powiatu gostyńskiego? Gdzie znajduje się największy kompleks pałacowo-parkowy? Kto przewodniczył pierwszym obradom obecnej kadencji rady powiatu? Ile kobiet zasiada w radzie? Między innymi na te pytania odpowiadali uczestnicy Wielkiego Testu o Powiecie, który odbył się podczas gali 20-lecia powiatu


Jak nazywał się pierwszy starosta gostyński? Ile stowarzyszeń działa na terenie powiatu gostyńskiego? Gdzie znajduje się największy kompleks pałacowo-parkowy? Kto przewodniczył pierwszym obradom obecnej kadencji rady powiatu? Ile kobiet zasiada w radzie? Między innymi na te pytania odpowiadali uczestnicy Wielkiego Testu o Powiecie, który odbył się podczas gali 20-lecia powiatu. Trzy najlepsze zespołu otrzymały czeki na sprzęt multimedialny. Dwie, które otarły się o podium – zestaw upominków.

Wielki test o powiecie zorganizowany został w związku z obchodami 20-lecia funkcjonowania powiatu gostyńskiego. Zgłosiło się do niego dwadzieścia dwuosobowych drużyn. W szranki stanęła także drużyna złożona z trojga gostyńskich starostów. Ich wynik, choć punktowo najlepszy, nie liczył się jednak do ogólnej klasyfikacji.

Uczestnicy odpowiadali na 40 pytań zamkniętych z dwoma lub trzema wariantami odpowiedzi. Ich autorami byli: radna Rady Powiatu Gostyńskiego Mirosława Bigaj, Przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego Alfred Siama oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Marek Smektała, a także pracownicy Biura Promocji i Rozwoju Powiatu.

Test odbywał się za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji. Liczyła się nie tylko ilość poprawnych odpowiedzi, ale także czas, w którym się ich udzieliło.

Najlepsi okazali się strażacy: Tomasz Banaszak i Jacek Sowińscy, którzy odpowiedzieli na 33 pytania w łącznym czasie prawie 32 sekundy. Na drugim i trzeci miejscu uplasowały się kolejno: Magdalena Zawieja i Maria Wołcyrz (33 poprawne odpowiedzi w czasie 48 sekund) oraz Renata Wojda i Monika Bzdęga (33 poprawne odpowiedzi w czasie 62 sekund). Laureaci otrzymali czeki na 500, 300 i 200 złotych na zakup sprzętu multimedialnego.

Tuż za podium znalazły się Aldona i Oliwia Majchrzak (32 poprawne odpowiedzi w 24 sekundy) oraz Kacper Wojciechowski i Wojciech Goszczyński (32 poprawne odpowiedzi w 31 sekund). Trafiły do nich zestawy gadżetów.

W sumie uczestnicy testu odpowiedzieli poprawnie na 75% pytań. Najłatwiejszym okazało się to, dotyczące nazwiska pierwszego gostyńskiego starosty, najwięcej trudności sprawiło pytanie o liczbę stowarzyszeń w powiecie gostyńskim.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies