Piątek, 16 listopada 2018 roku

Inauguracja kampanii „Drugie życie”

26 października 2018 r. dziewczyny z ZSOiZ w Krobi wzięły udział w inauguracji kampanii pod hasłem “Drugie życie”. Natalia Kempa, Agata Paikert i Zofia Andrzejewska pod opieką pani Emilii Śniegockiej pojechały do Poznania. Czekało tam na nie pierwsze zadanie, jakim była gra miejska. Podczas zabawy odwiedziły kilka miejsc, spotkały ludzi związanych z transplantologią, którzy pomogli im obalić dotyczące jej mity. Dowiedziały się m.in. że transplantację można przeprowadzić kilkakrotnie i, że życie po przeszczepie jest nowym, lepszym życiem. Następnym punktem programu była konferencja, która odbyła się w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego. Miały okazję poznać ludzi po przeszczepie i ich historie, a także medyczne i prawne aspekty transplantacji oraz stanowisko różnych religii wobec tej metody leczenia. Na koniec otrzymały pakiety, które pomogą im promować transplantację w środowisku lokalnym. Dziewczyny wróciły do Krobi z uśmiechami na twarzach oraz głowami pełnymi wiedzy i pomysłów na przeprowadzenie akcji.

Opracowanie: ZSOiZ w Krobi