Wtorek, 17 grudnia 2019 roku

Inne spojrzenie na III cz. „Dziadów” A. Mickiewicza

9 grudnia uczniowie klas drugich i trzecich licealnych oraz czwartej klasy technikum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Dziady”. Do krobskiego liceum zawitali Aktorzy „TEATRU FORMA” z Białegostoku, aby pokazać młodzieży najciekawsze sceny dramatu Adama Mickiewicza. Spektakl przygotowany został z myślą o młodych ludziach, którzy uważają utwór za trudny i niezrozumiały, dlatego przedstawienie zawierało dużo sugestywnych scenograficznych obrazów i ciekawych form lalkowych.

Celem spektaklu było przede wszystkim spojrzenie na dzieło od strony bohaterów – ich dylematów, wątpliwości, marzeń i ambicji. Scenografia stworzona została tak, aby można w sposób zaskakujący zmieniać pole gry na oczach widzów. W przedstawieniu zawarto następujące sceny: „Konrad sam w celi”; „Wigilia w celi” (scena w więzieniu); „Wielka Improwizacja”; „Egzorcyzmy ks. Piotra”; „Salon Warszawski – Widzenie ks. Piotra”; „Pan Senator” (rozmowa z Panią Rollison); „Rozmowa Konrada z ks. Piotrem”;

Opracowanie: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi