Wtorek, 17 kwietnia 2018 roku

Jubileuszowy XXV Powiatowy Turniej Noworoczny

Dnia 14 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00 w sali gimnastycznej w ZS w Bodzewie, odbył się z lekkim poślizgiem ale szczęśliwie Jubileuszowy 25 Powiatowy turniej Noworoczny w piłce koszykowej mężczyzn Grabonóg 2018. Była to okazja  do  podziękowania  za wieloletnią współpracę oraz wręczenia statuetek  dyrekcji szkoły, włodarzom gminy oraz  przedstawicielom Starostwa Powiatowego.

Do turnieju zgłosiły się 4 zespoły z powiatu gostyńskiego i nie tylko:  „DREAM  TEAM”  Gostyń, „TEAM  ONE”  Leszno, „MAGIC”  Gostyń oraz „Wszystko na Sztywnego”.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym 2 x 12 minut do czterech przewinień osobistych i drużyny. Zwycięzcą całego turnieju został  zespół  „TEAM ONE”  Leszno,  który uczestniczył we wszystkich 25 turniejach. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Jerzy Nogała z zespołu „TEAM ONE”  Leszno  zdobywając 56 pkt. W konkursie rzutów za trzy punkty na czas, najlepszą skutecznością wykazała się jedyna dziewczyna  Maria Maćkowiak  z zespołu „TEAM ONE”  Leszno.

Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy pamiątkowe poszczególnym zespołom od I-V miejsca, wręczyli Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Sikora, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Gostyniu Krzysztof Deutsch oraz gospodarz obiektu Dyrektor Zbigniew Jakubowski. Wszyscy zawodnicy z poszczególnych zespołów otrzymali drobne upominki.

Organizatorem turnieju i sędzią głównym był Zbigniew Klimański  nauczyciel z ZSR w Grabonogu. Sędziami zawodów byli Mariusz Wolny z Leszna oraz Jakub Klimański.                   Współorganizatorami turnieju byli: Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, gmina Piaski oraz Starostwo Powiatowe w Gostyniu.

Na zakończenie turnieju, zawodnicy przygotowali organizatorowi Zbigniewowi Klimańskiemu miłą niespodziankę, wręczając okazałą statuetkę oraz koszulki upamiętniające jubileuszowy turniej z podziękowaniami za 25 lat organizacji turnieju

Opracowanie: ZSR w Grabonogu