Piątek, 16 kwietnia 2021 roku

Kacper i Aleksandra na podium. Kolejny logistyczny sukces ZSZ

Kacper Pietrula – uczeń klasy drugiej zwyciężył, a Aleksandra Hoffman zajęła 3 miejsce w Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Kacper, oprócz nagród rzeczowych, wygrał możliwość bezpłatnego studiowania na wybranym przez siebie kierunku w MWSLiT we Wrocławiu.

8 kwietnia 2021 roku odbył się finał Olimpiady. Z powodu obostrzeń miał formę zdalną, co nie znaczy łatwiejszą. Dwa pierwsze etapy polegały na rozwiązaniu testów wiedzy. Zadanie finałowe dotyczyło kalkulacji kosztów transportu i wybrania najtańszego przewoźnika oraz wariantu przewozu. Oprócz prawidłowego rozwiązania liczył się również czas wykonania zadania. W finale wzięło udział aż 19 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu.

Opracowanie: Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu