Poniedziałek, 08 października 2018 roku

Koncert Kuby Michalskiego pt. „Śpiewana historia Polski”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza na koncert Kuby Michalskiego pt. „Śpiewana historia Polski” w sobotę 13 października o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Blioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu zaprasza na koncert Kuby Michalskiego pt. „Śpiewana historia Polski” w sobotę 13 października o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Kuba Michalski – gitarzysta, kompozytor i wokalista, nagrał pięć płyt z zespołem "CottonCat". Dwukrotnie jego piosenki uzyskiwały wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA. W duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występował niemal w całej Polsce z solowymi recitalami poświęconymi balladom Cohena i Kaczmarskiego. W 2007 roku wydał solową płytę z piosenkami Jacka Kaczmarskiego, a w 2011 r. płytę pt. „Podróż” , z muzyką artysty do wierszy m.in. Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Charlesa Baudelaire’a.

„Śpiewana historia Polski” jest koncertem na rok obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, połączeniem piosenek Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej i  kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów. Całość składa się w poetycko-muzyczną opowieść o historii Polski, od potężnego królestwa Jagiellonów, przez rozbiory, odzyskanie niepodległości, wojnę, aż do czasów prawie współczesnych.

Opracowanie: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gostyń