Wtorek, 28 sierpnia 2018 roku

Królowa jest tylko jedna. Energetyczny wieczór z Marylą Rodowicz

Ostatni weekend sierpnia należał do Maryli Rodowicz. Wszystko za sprawą powiatowego zakończenia lata: Piaski Disco Summer Festival Show, które w sobotę 25 sierpnia odbyło się w Piaskach. Koncert królowej polskiej muzyki rozrywkowej zgromadził tłumy. Publiczność bawiła się także przy dźwiękach muzyki zespołu „Black Biceps” oraz zespołu „Łobuzy”.

Główna część imprezy rozpoczęła się o godzinie 19.30. Wtedy na scenie zaprezentował się litewski zespół „Black Biceps” składający się z młodych, wykształconych muzyków. Był to wstęp do prawdziwych muzycznych emocji. Około  godziny 22.00  na scenie pojawiła się legenda polskiej muzyki rozrywkowej – Maryla Rodowicz, która na półtorej godziny zawładnęła sceną. W jej repertuarze pojawiły się piosenki znane i lubiane przez kilka pokoleń. Publiczność wspólnie z wokalistką śpiewała takie hity jak: „Ale to już było”, „Niech żyje bal” czy „Małgośka”.  Na deser natomiast wystąpił zespół Łobuzy, znany słuchaczom z takich utworów jak: „Ona czuje we mnie piniondz” czy „Łobuz kocha najbardziej”.

Wydarzenie poprowadził  Maciej Smoliński muzyk i prezenter Polo TV.  Dla widzów przygotowane zostało miasteczko festiwalowe, w którym funkcjonowały stoiska gastronomiczne  oraz strefa dla dzieci.

Podczas koncertów prowadzona była także kwesta na rzecz Mikołaja Talarczaka z Piasków, który cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Specjalny prezent na ten cel przekazała Marylą Rodowicz. Płyta z jej autografem zlicytowana została za 800 złotych.

Powiatowe zakończenie lata współorganizowane było przez gminę Piaski, powiat gostyński oraz Stowarzyszenie: „Oliwskie Słoneczko”.

Opracowanie: starostwo Powiatowe w Gostyniu