Piątek, 22 stycznia 2021 roku

Mały ZUS Plus

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Ostrowie Wielkopolskim zapraszają na webinar informacyjny Mały ZUS Plus, który odbędzie się we wtorek 26 stycznia o godzinie 11:00.

Mały ZUS Plus to niższe, proporcjonalne do dochodu, składki na ubezpieczenia społeczne dla najmniejszych przedsiębiorców. Z rozwiązania mogą korzystać osoby, których przychód w ubiegłym roku zamknął się w kwocie 120 tys. złotych. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z tej opcji powinni zgłosić się do ZUS-u do końca stycznia.

W programie spotkania:

- warunki i okres stosowania zasad obowiązujących dla płatników składek,

- zasady ustalania limitu przychodów przedsiębiorcy,

- zasady wyliczania najniższej podstawy wymiaru składek,

- zasady sporządzania i przekazywania dokumentów ubezpieczeniowych.

Na webinar zapraszamy w szczególności:

- prowadzących Jednoosobowe Działalności Gospodarcze, którzy chcieliby obniżyć składki ZUS,

- prowadzących Biura Rachunkowe,

- inne osoby zainteresowane tematyką Małego ZUS-u Plus.

Udział w webinarium jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji: https://forms.gle/kcxQ86LJWc5GnVbJ6 w razie problemów z rejestracją prosimy o kontakt telefoniczny 537 007 087.

Opracowanie: Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego