Poniedziałek, 23 września 2019 roku

Marsz po zdrowie z NordicWalking w Piaskach

Sołtys i Rada Sołecka Piasków oraz partnerzy/sponsorzy: Towarzystwo Sportowe Cegielnia Piaski, Gminny Ośrodek Kultury w Piaskach, MondiSimet Sp. z o.o. oraz Nadleśnictwo Piaski zapraszają na bezpłatne zajęcia NordicWalking połączone z marszem po dukcie i ścieżkach leśnych w Piaskach z wykwalifikowanymi instruktorami oraz naoficjalne otwarcie tras do uprawiania NordicWalking przy siedzibie Nadleśnictwa Piaski, które odbędą się 6 października 2019 r. (niedziela).

Organizatorzyakcji zapewniają uczestnikom: bezpłatny udział w zajęciach i marszu; naukę poprawnej techniki chodzenia z kijkami; pakiet startowy; medal okolicznościowy; ciepły poczęstunek i słodką przekąskę; losowanie nagród (m.in. kijków do NordicWalking); pomoc techniczną; dobrą zabawę.

Zgłoszenia na zajęcia i marsz NordicWalking przyjmowane będą drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie: www.piaski-wlkp.pl/nordicwalking. Elektroniczne można zgłaszać się do 4 października2019 r. Po tym terminie, jeżeli limit uczestników nie zostanie wyczerpany, zgłoszenia przyjmowane będą w sekretariacie zawodów w dniu marszu tj. 6 października 2019 r., w godzinach 13.30 – 14.00.

Osoby, które nie posiadają własnych kijków do NordicWalking, będą mogły je bezpłatnie wynająć. Rezerwacja pod nr tel. 691498181, 665300579.Liczba kijków jest jednak ograniczona.

Powyższe zajęcia i marsz NordicWalking oraz otwarcie tras są częścią projektu pt. „Marsz po zdrowie z NordicWalking”. Realizacja projektu jest również dofinansowana ze środków Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego realizowanego przez Stowarzyszenie „DZIECKO”. Celemprojektu jest przede wszystkim organizacja czasu wolnego i promocja aktywnej formy wypoczynku oraz zdrowego trybu życia, a jego realizacja obejmuje:wytyczenie i oznakowanie dwóch tras NordicWalking o długości 4 km (trasa zielona) i 10,8 km (trasa czerwona); postawienie tablicy informacyjnej o trasach NordicWalking przy Nadleśnictwie Piaski; organizację zajęćprowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów połączoną z marszem po dukcie i ścieżkach leśnych w Piaskach; przygotowanie 300 sztuk ulotek promujących NordicWalking. W treści ulotki, oprócz korzyści wynikających z uprawiania NordicWalking oraz wskazówek dotyczących prawidłowej techniki marszu, znajdą się również przykładowe ćwiczenia, jakie można wykonywać przy użyciu kijków.

Opracowanie: Rada Sołecka Piasków