Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Poniedziałek, 14 maja 2018 roku

Mistrzostwa Polski Seniorów A w kręglarstwie klasycznym

W dniach 12 i 13 maja 2018 r. w Sierakowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów A (zawodnicy po ukończeniu 5 roku życia) w kręglarstwie klasycznym.

W dniach 12 i 13 maja 2018 r. w Sierakowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów A (zawodnicy po ukończeniu 5 roku życia) w kręglarstwie klasycznym. W zawodach wzięło udział 47 zawodniczek i zawodników z całego kraju, w tym 4 osobowa grupa reprezentująca Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska. W eliminacjach identyczny wynik 474 strącone kręgle uzyskały Violetta Kolendowicz i Janina Śleńska jednak do finału z ósmego miejsca awansowała jedynie pierwsza z pań. Wśród mężczyzn tradycyjnie trudniej było o awans do finału z uwagi na znacznie większą liczbę startujących zawodników. Awans z czwartego miejsca uzyskał  Marek Podyma z wynikiem 557 kręgli. Niestety Zbigniew Klimański z wynikiem 519 strąconych kręgli zajął miejsce 17 przegrywając przy tym samym wyniku z 16 zawodnikiem tylko zbieranymi. W niedzielnym finale Violeta Kolendowicz uzyskała wynik o 17 kręgli wyższy niż w eliminacjach, nie wystarczyło to jednak na poprawę lokaty. Natomiast Marek Podyma zdołał poprawić swoją lokatę stając na trzecim stopniu podium (wyniki dostępne są na stronie internetowej kregle.net).

Za tydzień znacznie większa grupa zawodników SGLK wystartuje we Wronkach na Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski amatorów. Tam o dobre lokaty będzie jeszcze trudniej z uwagi na start 130 zawodniczek i zawodników.

Opracowanie: Stowarzyszenie Gostyńska Liga Kręglarska