Środa, 01 sierpnia 2018 roku

Na Mikołaja winda dla Mikołaja

Trwa zbiórka „Tęczowej Armii” na zamontowanie windy dla niepełnosprawnego Mikołaja z Piasków Wlkp. Chłopiec jest dotknięty porażeniem czterokończynowym. Nie może poruszać się samodzielnie. Ale uczęszcza do szkoły i codziennie razem z wózkiem jest znoszony przez rodziców z pierwszego piętra. Mikołaj rośnie i coraz trudniej rodzicom przychodzi dźwiganie chłopca. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie windy. Jej koszt to ok. 100 tys. zł. Dlatego „Tęczowa Armia” zarejestrowała i prowadzi zbiórkę publiczną „Pokonać wysokość – Tęczowa Armia” (nr zezwolenia MSWiA: 2017/4446/KS). Udało się już zebrać połowę tej kwoty.

Organizatorom akcji marzy się uzbieranie brakujących 50 tysięcy zł przez 4 miesiące, by młody Mikołaj otrzymał windę na Mikołaja. To byłaby wielka niespodzianka i prawdziwy dar dla rodziny Mikołaja przez tyle lat wspierającej na co dzień chłopca.

Do akcji przyłączyło się już wielu ludzi dobrego serca, wiele instytucji i organizacji. Potrzebne jest jednak dalsze wsparcie. Liczy się każda złotówka!

Wpłat można dokonywać na użyczone nieodpłatnie na ten cel konto Stowarzyszenia „DZIECKO”: 66 2030 0045 1110 0000 0270 9000. Tytuł przelewu: DLA MIKOŁAJA.

Można też organizować zbiórki na pomoc Mikołajowi podczas lokalnych wydarzeń. W tym celu należy się kontaktować z przedstawicielami „Tęczowej Armii” (np. poprzez facebook).

Na terenie powiatu gostyńskiego już w czasie kilku najbliższych ważnych imprez będą prowadzone zbiórki na ten cel. Będzie tak w czasie Dożynek Powiatowych na Świętej Górze – 15 sierpnia, w czasie Festiwalu Blues nad Obrą – 17 sierpnia oraz podczas Piaski Disco Summer Festiwal Show – 25 sierpnia.

Pomóż i Ty Mikołajowi pokonać wysokość!

Opracowanie: Stowarzyszenie „Dziecko”