Czwartek, 19 lipca 2018 roku

Najstarsze pieśni Biskupizny

„Najstarsze pieśni Biskupizny” to tytuł projektu, do realizacji którego przystępują członkowie Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic. Jego celem jest przywrócenie do repertuaru zapomnianych już dziś utworów ludowych, które zachowały się tylko w źródłach pisanych, np. w dziełach Oskara Kolberga. Wybrane piosenki zaprezentowane zostaną przez zespół na VIII Festiwalu Tradycji i Folkloru w Domachowie. Tam też zaprezentowany zostanie zrekonstruowany na potrzeby projektu strój noszony na Biskupiźnie w XVII/XVIII wieku.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego realizowanego przez Stowarzyszenie „Dziecko”.

Opracowanie: Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic