Wtorek, 09 sierpnia 2022 roku

Niezwykła wyprawa rowerowa Hansa Joachima Weirathera. Z przystankiem w Gostyniu

Przejechali ponad 3200 km na rowerach i wczoraj odwiedzili powiat gostyński. Czteroosobowa grupa z powiatu Unterallgäu z byłym Starostą, Hansem Joachimem Weiratherem  na czele gościła w Starostwie Powiatowym w Gostyniu.

Rowerzyści do Gostynia przyjechali prosto z Nordkapp, pokonując 3200 km na rowerze. To  nie pierwsza taka wyprawa Hansa Joachima Weirathera. Równo 10 lat temu wspólnie z delegacją powiatu Unteralläu, aby  podkreślić współpracę między powiatami, trasę z Bawarii do Gostynia pokonał również na dwóch kółkach. Dziś z trójką przyjaciół podróżują już ponad 30 dni. Wszyscy są emerytami. Do domu do Monachium zostało im jeszcze prawie 900 km.

Przypomnijmy, powiat gostyński i powiatu Unteralläu współpracują od lat. Z partnerstwa skorzystało już wielu uczniów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu i urzędników. Ponad 20 lat temu oba samorządy podpisały umowę o współpracę.