Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 06 maja 2021 roku

Nowa hala sportowa przy ZSZ w Gostyniu. Prace planowane są jeszcze w tym roku


Powiat gostyński jeszcze w tym roku planuje rozpocząć budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Gostyńskiego zabezpieczono środki na ten cel. Według założeń, nowy obiekt zostanie oddany do użytku w roku 2023. Przetarg na zadanie ogłoszony będzie w najbliższym czasie.

Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu to największa szkoła w powiecie gostyńskim –kształci się w niej ponad 1000 uczniów. Do tej pory placówka nie dysponowała pełnowymiarową halą sportową, na której można by przeprowadzać lekcje wychowania fizycznego oraz zajęcia dodatkowe. Potrzebę budowy nowego obiektu zgłaszały również kluby sportowe oferujące treningi z różnych dziedzin dla młodzieży z terenu całego powiatu. W związku z tym Rada Powiatu Gostyńskiego na ostatniej sesji podjęła decyzję o rozpoczęciu budowy nowego obiektu i zabezpieczyła środki na ten cel.

Zgodnie z założeniami projektowymi nowy obiekt sportowy składać się będzie z jednokondygnacyjnej sali z boiskiem (wymiary 24,6x44 m i wysokości 9 m) oraz dwukondygnacyjnej części z widownią i pomieszczeniami towarzyszącymi (szatnia okryć wierzchnich, toalety – damska, męska i przeznaczona dla niepełnosprawnych, szatnie z umywalkami, natryskami i węzłem sanitarnym). Na parterze znajdować się też będzie pomieszczenie trenera, sędziów, pomieszczenie techniczne (kotłownia), gospodarcze i magazyny sprzętu.

Hala przeznaczona i przystosowana będzie do uprawiania sportów zespołowych (boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do siatkówki, dwa boiska do koszykówki). Dodatkowo zaprojektowano możliwość przedzielenia boiska na 3 osobne za pomocą mechanicznej kurtyny.

Sala posiadać będzie również widownię na piętrze – antresolę z trybunami ruchomymi na 120 - 150 miejsc. Przed halą przewiduje się wybudowanie dodatkowych miejsc parkingowych, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Nowy obiekt sportowy usytuowany będzie przy ul. Poznańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Jego budowa wiąże się z koniecznością prac rozbiórkowych i zburzeniem dwóch budynków technicznych, znajdujących się w miejscu, w którym w przyszłości powstanie hala.

Kosztorysowa wartość prac to ok. 8 000 000 złotych. Powiat gostyński zabezpieczył na ten cel 2 000 000 zł w roku 2021, 3 000 000 zł w 2022 roku oraz 2 000 000 zł w roku 2023. Równolegle samorząd ubiega się o dofinansowanie z innych źródeł, m.in. ze środków Ministerstwa Sportu w ramach programu: ,,Sportowa Polska”. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na zadanie. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies