Wtorek, 16 lutego 2021 roku

Otwarcie ofert na budowę obwodnicy Gostynia na DK 12

Dużym zainteresowaniem wykonawców cieszył się przetarg na ,,Zaprojektowanie i budowę obwodnicy miejscowości Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12” ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. W  sumie wpłynęło 5 ofert. Najniższa z nich opiewa na kwotę prawie 247 milionów złotych.

Do dzisiaj mijał termin składania ofert w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12. Po ich otwarciu okazało się, że najwyższa z nich wynosi  prawie 325 milionów złotych, najniższa niecałe 247 milionów złotych. Kwota, którą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza przeznaczyć na to zadanie to ponad 267 milionów złotych. Oznacza to, że istnieje realna szansa na realizację jednej z najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie powiatu gostyńskiego. Co ważne, planowana droga – od strony północnej – ominie kilka miejscowości: Golę, Gostyń, Bogusławki, Drzęczewo Drugie, Piaski i Godurowo. Początek inwestycji zlokalizowany jest w okolicach skrzyżowania aktualnej drogi krajowej nr 12 z drogą powiatową prowadzącą w kierunku Kosowa, koniec na wysokości Dąbrówki na terenie gminy Borek Wlkp. Przy obwodnicy zostaną zaplanowane także drogi serwisowe.

Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu/ mapa/tabela: GDDKiA