Czwartek, 26 maja 2022 roku

Piknik rodzinny w Domu Pomocy Społecznej w Chwałkowie

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej sytuacją epidemiczną mieszkańcy Domu mogli znów spotkać się z rodzinami i przyjaciółmi w piknikowym i majowym nastroju. Tym razem, jak nigdy dotąd, pogoda trochę ograniczyła ten piknikowy nastrój. Uczestnicy wydarzenia bawili się i rozmawiali nie w cieniu drzew w parku, ale w świetlicy wiejskiej i obiektach placówki. Deszcz i wiatr nie ostudził jednak emocji i radości ze spotkania. Były tradycyjne smakołyki, występy, atrakcje i muzyka oraz tańce. Na scenie prezentowali się mieszkańcy placówki. Do Domu przebywa coraz więcej osób młodych i pełnych pasji. W tegorocznej edycji Pikniku przygotowali, pod okiem terapeutów, koncert z ulubionymi utworami. Nie zabrakło życzeń dla wszystkich mam – tych biologicznych i tych, które swoje serce i zaangażowanie włożyły w pomoc i wsparcie naszych podopiecznych.  Nie zabrakło również tańca i warsztatów muzycznych. Muzyka i taniec są bowiem wspaniałym antidotum na trudne czasy w jakich przyszło nam ostatnio żyć i jedną z ulubionych form aktywności osób niepełnosprawnych. Wśród gości byli mieszkańcy zaprzyjaźnionych placówek, organizacji, przedstawiciele instytucji i byli pracownicy Domu. Na spotkanie przyjechały też całe rodziny i  przyjaciele, często z daleka, by móc odwiedzić naszych niepełnosprawnych podopiecznych. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego w ramach realizacji zadania publicznego „Wspieranie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych” złożonego przez Stowarzyszenie IMPACT.  Za wsparcie i pomoc w organizacji wydarzenia serdecznie dziękujemy sponsorom i wolontariuszom.

Opracowanie: Stowarzyszenie IMPACT, Dom Pomocy Społecznej w Chwałkowie