Środa, 12 grudnia 2018 roku

Pobiegnijmy ku chwale powstańców!

Gmina Krobia i powiat gostyński zachęcają, by setną rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego uczcić… biegiem. Wspólny trucht z flagami zaplanowano na 27 grudnia o godz. 11.30 na rynku. Wcześniej, o godz. 11.00 będzie miała krótka manifestacja patriotyczna połączona ze wspólnym odśpiewaniem hymnu i złożeniem kwiatów. Następnie biegacze ruszą z rynku do Pudliszek, do tablicy poświęconej Stanisławowi Fenrychowi i z powrotem. Po przebiegnięciu ok. 7,5-kilometrowego dystansu w auli ZSOiZ w Krobi na uczestników czekać będzie ciepła zupa, herbata i kawa.

27 grudnia obchodzić będziemy setną rocznicę powstania wielkopolskiego. Z tej okazji zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu gostyńskiego do wspólnego biegu lub marszu z polskimi flagami. Start zaplanowano na krobskim rynku ok. godziny 11.30. Poprzedzi go wspólne odśpiewanie hymnu, prelekcja na temat powstania oraz złożenie kwiatów. Trasa biegu wieść będzie od Krobi do Pudliszek do tablicy poświęconej Stanisławowi Fenrychowi, lokalnemu patriocie, założycielowi fabryki w Pudliszkach.  Następnie biegacze wrócą ścieżką pieszo-rowerową do ronda w Krobi, aż na krobski rynek. Na uczestników w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych czekać będzie także ciepła zupa, kawa oraz herbata. Warto dodać, że amatorzy krótszych dystansów będą mogli przyłączyć się do biegu w Pudliszkach, przy tablicy S. Fenrycha na parkingu firmy HJ Heinz.

Pierwszych stu biegaczy, którzy zgłoszą swój udział w biegu otrzymają biało-czerwone flagi, oraz niepodległościowy gadżet. Jak to zrobić? Wystarczy do 20 grudnia na adres: zapisy[at]powiat.gostyn.pl wysłać swoje zgłoszenie. Powinno ono zawierać imię, nazwisko, miejscowość, wiek oraz numer telefonu. Decyduje kolejność zgłoszeń. W trakcie biegu nie będzie prowadzony pomiar czasu ani klasyfikacja uczestników. Wydarzenie ma przede wszystkim charakter patriotyczny z akcentem sportowym, jednak bez rywalizacji.

REGULAMIN BIEGU

KARTA ZGŁOSZENIA