Czwartek, 02 kwietnia 2020 roku

Pomagamy. Zakupy w czasach epidemii

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupach, a jesteś osobą starszą, samotną czy osobą z niepełnosprawnością, nie jesteś objęty kwarantanną, jednak nie możesz wyjść lub jesteś w grupie osób szczególnie zagrożonych chorobą zakaźną COVID-19, wywołaną wirusem  SARS-CoV-2 zgłoś to do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu tel. 65 572 01 11. Jeśli mieszkasz w innej gminie powiatu gostyńskiego, zgłoś to do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu 65 5727528. Pojawi się wolontariusz, który zrobi dla Ciebie zakupy środków spożywczych lub leków.

Chcesz pomóc - Zgłoś się na:

wolontariat63800@gmail.com

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że obecny okres kwarantanny dla uczniów/studentów to nie jest rozwiązanie dla epidemii. To może być równie dobrze kolejny miesiąc, dwa czy trzy miesiące. Spróbujmy pomóc, zróbmy to jak najlepiej.

Kochani!

Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Prosimy Was, abyście pomagali ludziom, którzy tej pomocy w obecnej sytuacji ograniczania kontaktów i apeli o niewychodzenie z domów będą potrzebowali najbardziej.

Myślimy tutaj o ludziach w podeszłym wieku, samotnych, którym możecie pomóc, np. robiąc zakupy, a przez to wysłać w ich stronę sygnał, że nie są osamotnieni.

Działamy w ramach istniejących dzisiaj możliwości - bezpiecznie dla wszystkich - organizujemy taką pomoc. OPS w Gostyniu - internetowo  i telefonicznie - poprowadzi całą „logistykę". Będzie zbierał zamówienia od osób potrzebujących. I skieruje je za pośrednictwem GOK Hutnik (koordynatora wolontariuszy) do Was. Możecie zrobić komuś zakupy - przy okazji swoich, a potem zostawić je bezpiecznie u potrzebującego.

Organizatorzy akcji pomocy:

Gostyński Ośrodek Kultury, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyniu, Urząd Miejski w Gostyniu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - Sztab WOŚP.

PS Prosimy Was, abyście Wy także dbali o siebie, swoich bliskich, znajomych i z powagą podchodzili do wszystkich zaleceń oraz komunikatów służb sanitarnych, administracyjnych i medycznych. Bądźcie przy tym rozsądni i ze spokojem przechodźcie ten okres.

Opracowanie: Sztab WOŚP Gostyń