Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 25 października 2018 roku

Projekt „Bezpiecznie na dwóch i czterech kółkach”


W pierwszej fazie projektu dwóch dorosłych opiekunów uczestniczyło w profesjonalnym kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs został sfinansowany z budżetu Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Borku Wielkopolskim i nie był ujęty w naszym projekcie, jednak dzięki niemu szkolenia z pierwszej pomocy będą jeszcze skuteczniejsze.

Ponadto zakupiliśmy zestaw do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – fantom, defibrylator szkoleniowy i apteczkę. Otrzymaliśmy również od zaprzyjaźnionego sponsora 5 dodatkowych apteczek samochodowych wraz z trójkątami ostrzegawczymi i kamizelkami. Tak więc udało nam się zachęcić do współpracy kolejne podmioty!

We wrześniu uczniowie wszystkich klas Branżowej Szkoły I stopnia w Borku Wielkopolskim uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem alkogogli. Pomogły one uświadomić uczestnikom jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu. Pokazały one jak bardzo upośledzone są zmysły człowieka po spożyciu alkoholu. Uczestnicy zajęć wykonywali 3 ćwiczenia – przejście po linii wyznaczonej na podłodze, zbieranie rozrzuconych przedmiotów oraz pisanie smsa. Do każdego ćwiczenia uczestnik przystępował 2 razy – pierwszy raz bez alkogogli, drugi raz w alkogoglach. Za każdym razem dokonywano pomiarów czasu.

Przeprowadzone zostały również pierwsze zajęcia z zaproszonym policjantem z wydziału ruchu drogowego.

27 października 2018 r. odbędą się zajęcia doskonalące technikę jazdy oraz pierwsza część konkursu Mistrz Kierownicy. W listopadzie będziemy uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy, przeprowadzone zostaną kolejne etapy konkursu i odwiedzimy Skoda Auto Lab.

Projekt jest współfinansowany z Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego.


Opracowanie:  Stowarzyszenie „BALSK”


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies