Piątek, 20 września 2019 roku

Projekt "Od bierności do aktywności"

Fundacja Centrum Rozwiązań Biznesowych zaprasza do udziału w projekcie „Od bierności do aktywności” realizowanym na terenie województwa wielkopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014 – 2020.

Fundacja Centrum Rozwiązań Biznesowych zaprasza do udziału w projekcie „Od bierności do aktywności” realizowanym na terenie województwa wielkopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 7 Włączenie społeczne, Działanie 7.1 Aktywna integracja.

Celem głównym projektu jest aktywna integracja społeczno-zawodowa 72 osób (38K/34M) w tym 10 osób (6K/4M) z niepełnosprawnościami, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z obszaru województwa wielkopolskiego. Cel główny projektu zostanie zrealizowany poprzez następujące cele szczegółowe: nabycie, przywrócenie lub wzmocnienie kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności i aktywności społecznej; pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru lub zmiany zawodu, wyposażenie w kompetencji i kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności pożądane na rynku pracy.

Projekt „Od bierności do aktywności” skierowany jest do 72 osób (38K/34M), w tym: osób pozostających bez zatrudnienia/bezrobotnych; osób biernych zawodowo; osób niepełnosprawnych, w tym – osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym osób z niepełnosprawnością intelektualną i osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi; osób korzystających z PO PŻ 2014 – 2020; osób doświadczonych wielokrotnego wykluczenia społecznego.

W ramach Projektu realizowane będą następujące zadania: identyfikacja indywidualnych potrzeb oraz potencjałów uczestnika ścieżka reintegracji; blok miękkich kompetencji społecznych; blok miękkich kompetencji zawodowych; szkolenia zawodowe; kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy; staże zawodowe.

Organizatorzy zapewniają: stypendium szkoleniowe (6,64/h brutto); stypendium stażowe (997,40 zł brutto/miesiąc); zwrot kosztów dojazdu; wyżywienie, poczęstunek podczas zajęć; bezpłatne formy wsparcia (indywidualne poradnictwo, szkolenia zawodowe, pośrednictwo pracy); profesjonalną i doświadczoną kadrę specjalistów prowadzących zajęcia; materiały piśmiennicze (długopis, notatnik); materiały dydaktyczne (podręcznik); zaświadczenie o ukończeniu szkolenia; zaświadczenie o ukończeniu staży wraz z opinią pracodawcy; pokrycie kosztów egzaminów; pokrycie kosztów badań lekarskich.

Więcej szczegółów na stronie internetowej http://crb.lublin.pl/ oraz pod numerem telefonu 733 300 539.

Opracowanie: Fundacja Centrum Rozwiązań Biznesowych