Wtorek, 09 sierpnia 2022 roku

Przez ulice Gostynia przejadą zabytkowe pojazdy. Zapraszamy na dożynki!

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie promujące dożynki powiatowe: ,,Dobre Smaki Powiatu”.  Przez Grabonóg, Podrzecze i Gostyń przejedzie parada zabytkowych maszyn rolniczych, rowerów, motocykli i innych pojazdów. Widowisko rozpocznie się o godz. 14.00. Start korowodu w Grabonogu.

Dożynki powiatowe: ,,Dobre Smaki Powiatu” to wydarzenie dla całych rodzin, promujące rodzimych producentów i tradycję, w tym także rolniczą. W czasie dożynek można zobaczyć wystawę sprzętu rolniczego – nowoczesnego, przygotowaną przez firmę Toral. Od kilku lat pojawiają się także zabytkowe zrekonstruowane maszyny rolnicze.

W tym roku zapraszamy na wyjątkowy happening promujący dożynki powiatowe. W niedzielę z Grabonoga ruszy parada zabytkowych maszyn rolniczych, rowerów, motocykli i innych pojazdów. Przejedzie ona przez Grabonóg, Podrzecze, ulicą Wrocławską w Gostyniu, Rondo Solidarności, Rynek, ulicą Nad Kanią aż na Świętą Górę. Pasjonaci  przygotowali kilkadziesiąt odrestaurowanych pojazdów.

Przypomnijmy, organizatorem dożynek jest Kongregacja Oratorium Świętego Filipa Neri w Gostyniu, powiat gostyński oraz gmina Piaski.