Poniedziałek, 15 marca 2021 roku

Rada kończy swoją działalność

Mija pięć lat działalności Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Gostyńskim V kadencji. Rada działa w oparciu o zapisy Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 r. Tworzą ją działacze organizacji pozarządowych z dużym doświadczeniem w pracy z niepełnosprawnością.

Na ostatnim posiedzeniu rady, które jak zawsze odbywało się w poszerzonym gronie o przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – instytucji zapewniającej obsługę administracyjno-techniczną działań Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, oprócz bieżących prac podsumowano też mijającą kadencję. Było to okazją do wręczenia podziękowań dla członków rady, którzy w latach 2017 – 2021 pracowali społecznie dla osób z niepełnosprawnością. Podziękowania Starosty Gostyńskiego dla poszczególnych członków rady wręczył dyrektor PCPR w Gostyniu w towarzystwie Natalii Hajnsz, kierownika Działu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PCPR w Gostyniu.

Otrzymali je:

Przewodnicząca Rady Swietłana Figiel, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Chwałkowie, wolontariuszka i działaczka organizacji pozarządowych – zgłoszona do Rady przez Stowarzyszenie „IMPACT”;

Anna Krzyżostaniak, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Krobi, wolontariuszka i działaczka organizacji pozarządowej – zgłoszona do Rady przez Urząd Miejski w Krobi;

Katarzyna Fechner, doradca zawodowy, w tym dla osób z niepełnosprawnościami Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu – zgłoszona do Rady przez PUP w Gostyniu;

Beata Kasperczak, specjalista pracy socjalnej PCPR w Gostyniu, wolontariuszka i działaczka organizacji pozarządowych i grup nieformalnych – zgłoszona przez Stowarzyszenie „DZIECKO”;

Grzegorz Marszałek, były kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie, wolontariusz i działacz organizacji pozarządowych – zgłoszony przez Burmistrza Borku Wlkp.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu