Niedziela, 11 kwietnia 2021 roku

Ratujemy życie Marty

Marta to 34-latka, której świat sześć miesięcy temu wywrócił się całkowicie. Dowiedziała się, ma chłoniaka złośliwego, na dodatek straciła pracę. Nie poddaje się, mimo że wszystkie refundowane, dotychczas stosowane metody leczenia zawiodły - nowotwór okazał się silniejszy. Lekarze dali jednak nadzieję, oferując Marcie terapię Car-T Cell - terapię ostatniej szansy. Ta niestety nie jest w Polsce refundowana, mimo że jest ostatnią nadzieją na pokonanie nowotworu. Jej koszt zwala z nóg... Życie Marty zostało wycenione na około 1,5 miliona złotych! Ta niewyobrażalna kwota pozwoli jednak pokonać chorobę, pozwoli być mamą dla jej 7-letniego synka, którego samotnie wychowuje.

By pomóc Marcie powstał komitet społeczny w Borku Wlkp., uruchomi on zbiórkę publiczną m.in. poprzez zbiórki do puszek w sklepach, w firmach i w instytucjach. By wesprzeć jego działalność Stowarzyszenie „DZIECKO” udostępniło bezpłatnie swoje konto.

By pomóc wielu grupom i ludziom dobrego serca, którzy działają dla Marty (np. zrzutki w Gminie Borek Wlkp., zbiórka na siepomaga.pl, społeczna grupa licytacyjna na FB), Stowarzyszenie „DZIECKO” uruchomiło zbiórkę na konto. Wszystkie wpłacone pieniądze będą oddane do dyspozycji Komitetowi Społecznemu w Borku Wlkp., organizującemu kwestę publiczną dla Marty i jej synka.

Już można wpłacać dowolne kwoty na specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO” w BNP Paribas Bank Polska S.A. :

87 2030 0045 1110 0000 0270 9010

z dopiskiem: Ratujemy życie Marty – darowizna.

Przypominamy, bo pytają o to firmy, że takie wpłaty jako darowizny można odliczyć od podatku (wystarczy potwierdzenie wpłaty). W razie potrzeby możemy zawrzeć stosowne umowy darowizny.

Stowarzyszenie „DZIECKO”, wspierane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu prosi serdecznie o przyłączanie się do tej akcji.

Planowane są też kolejne działania.

#RatujemyŻycieMarty

Opracowanie: Stowarzyszenie DZIECKO