Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Piątek, 07 czerwca 2019 roku

Rowerzyści przejęli Piaski

Rekordowa liczba rowerzystów opanowała w tym roku Piaski podczas Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej. Ponad 600 osób z wszystkich gmin powiatu gostyńskiego i nie tylko zameldowało się na mecie przy szkole w Piaskach


Rekordowa liczba rowerzystów opanowała w tym roku Piaski podczas Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej. Ponad 600 osób z wszystkich gmin powiatu gostyńskiego i nie tylko zameldowało się na mecie przy szkole w Piaskach. Na uczestników czekała woda, grochówka oraz ciasta prosto od kół gospodyń wiejskich. Wydarzenie uświetnił Rafał Przybył, który na Piaskach zakończył swoją biegową pielgrzymkę z Częstochowy pod hasłem „Misja BOIK-owskie dzieci”

Tradycyjnie w niedzielne przedpołudnie 2 czerwca z wszystkich gmin powiatu gostyńskiego wyruszyły grupy rowerzystów. W sumie ponad 600 osób pokonało rekreacyjny dystans, by około godziny 14.00 wspólnie wjechać na metę przy szkole w Piaskach. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji: ciepły posiłek, muzyczne występy, wystawa starych rowerów oraz konkursy z nagrodami. Wśród nich ta najcenniejsza - rower. Każdy rowerzysta otrzymał także odblaskową kamizelkę.

Równolegle do Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej odbywał się rajd: „205 km na 205. rocznicę urodzin Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego” . W tym roku zmierzyło się w nim ponad 40 osób.

Plac przed szkołą stał się także metą dla Rafała Przybyła – założyciela fundacji „Przybył z pomocą”, który 1 czerwca ruszył w biegową pielgrzymkę z Częstochowy na Piaski. W sumie w misji pod hasłem „BOIK-owskie dzieci”  w biegowej sztafecie pokonał 220 km. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na nowy plac zabaw, z którego korzystać będą podopieczni Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Piaskach.

Organizatorami Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej byli: powiat gostyński, gmina Piaski, Międzygminny Związek Turystyczny „Wielkopolska Gościnna”, Towarzystwo Rowerowe Piaski, gminy: Borek Wlkp., Gostyń, Krobia, Pogorzela, Poniec oraz Centrum Rozwoju Gminy Pępowo.


Opracowanie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu


Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies