Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 24 lutego 2021 roku

Szkoła też uczy pomagania


Szkoła Podstawowa w Pogorzeli jest znana ze swojej aktywności na różnych obszarach. I nie po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiego święta ludzkiej solidarności i życzliwości!

Najmłodsi Pogorzelacy, wsparci przez rodziców i nauczycieli, pokazali, że potrafią dla ważnej sprawy, jaką jest bezinteresowne pomaganie innym, zadziałać skutecznie. W szkole przygotowano, w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbiórkę do puszek, loterię fantową i sprzedaż darów mieszkańców i firm z Pogorzeli i okolic oraz gadżetów WOŚP.

Dzieci, bawiąc się i to całkiem poważnie w pomaganie, zaangażowały się w działania tak, że trzeba było robić dodatkowe sesje. Efekt przerósł wszelkie oczekiwania. Szkoła Podstawowa w Pogorzeli zebrała i podarowała na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy ratujących życie i zdrowie dzieci kwotę pięciu tysięcy stu pięćdziesięciu pięciu złotych i pięćdziesięciu groszy.

Zebrane przez Szkołą Podstawową w Pogorzeli pieniądze przekazała do powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu (przy PCPR w Gostyniu) główna koordynatorka akcji – wolontariuszka WOŚP Paulina Maćkowiak: - „Pogorzela od lat aktywnie działa w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak tegoroczna akcja, mocno ograniczona ze względu na pandemię, i tak jest wyjątkowa. Dziękuję dyrekcji szkoły oraz wszystkim, którzy wsparli działania dla WOŚP!” Szef powiatowego sztabu WOŚP dodał – „Pogorzela od lat gra w największej orkiestrze świata. I w tym roku jej też nie zabrakło. Była zbiórka w szkole podstawowej, działania w przedszkolu i współudział w gostyńskim finale domu kultury z Pogorzeli oraz kwesta uliczna w finałową niedzielę. WIELKIE BRAWA!”

#SztabWOŚPGostyń


Opracowanie: PCPR w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies