Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Czwartek, 20 lutego 2020 roku

Tenisowy sukces

15 lutego 2020 r. w Witkowie (powiat gnieźnieński) odbyły się XXI Regionalne Zawody Samorządowe w Tenisie Stołowym. Zwyciężył w nich Krzysztof Deutsch – Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Była to kolejna edycja turnieju z udziałem samorządowców z województwa wielkopolskiego.

Zawody odbyły się w sali sportowej OKSiR Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Uczestnikami zawodów byli radni, wójtowie, burmistrzowie i starostowie z terenu 26 gmin oraz 14 powiatów województwa wielkopolskiego. Wśród 160 uczestników, w turnieju tenisowym udział wzięło 120 samorządowców.

Sportowe pozdrowienia dla uczestników imprezy w imieniu Marszałka Marka Woźniaka przekazał zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Mariusz Kubiak zaś oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Witkowa Marian Gadziński.

Zawody samorządowców były pierwszą imprezą w 2020 roku w ramach współzawodnictwa sportowo – turystycznego powiatów o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Tegoroczna edycja tenisowych rozgrywek była jednocześnie V Memoriałem Krzysztofa Szkudlarka w Tenisie Stołowym. Jednym z zawodników biorących udział w turnieju był reprezentujący gminę Piaski i powiat gostyński Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego – Krzysztof Deutsch, który po zaciętej rywalizacji w finale pokonał Zbigniewa Ajchlera i zwyciężył w swojej kategorii.

W zawodach udział wzięli samorządowcy z powiatu: wrzesińskiego, poznańskiego, obornickiego, krotoszyńskiego, konińskiego, słupeckiego, kościańskiego, gostyńskiego, ostrzeszowskiego, wągrowieckiego, pleszewskiego, kępińskiego, międzychodzkiego i gnieźnieńskiego.

KATEGORIA: parlamentarzystów, wójtów, burmistrzów i starostów

1 miejsce: Krzysztof Deutsch – Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego

2 miejsce: Zbigniew Ajchler – b. Poseł na Sejm RP (gmina Sieraków)

3 miejsce: Konrad Malicki – Burmistrz Gminy Kobylin

Zwycięzcy poszczególnych kategorii indywidualnych i zespołowych otrzymali pamiątkowe puchary, medale i statuetki ufundowane przez organizatorów.

Opracowanie: GOK w Piaskach