Piątek, 17 stycznia 2020 roku

Udany start karateków na „FIGHTER CUP”

W XV Swarzędzkich Mistrzostwach Karate „FIGHTER CUP” 2019 młodzi karatecy TKKF „TĘCZA” zdobyli aż 15 medali. Turniej miał charakter międzynarodowy, gdyż obok klubów karate z Wielkopolski, Śląska oraz Pomorza startowali też reprezentanci Czech. W zawodach zmagało się ponad 150 zawodników: - Młodzi zawodnicy i zawodniczki gostyńskiego klubu karate pokazali się z najlepszej strony, pokonując swych rywali w wielu walkach i zajmując każdorazowo miejsca na podium. Wywalczyli 5 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe medale. Był to ostatni turniej w minionym roku i zakończyliśmy go pokazowo – podkreśla Waldemar Szwedek, prezes TKKF „TĘCZA”. Dorobek medalowy Gostyniaków na „Fighter Cup” 2019 przedstawia się następująco: 1 miejsce w kategorii kata juniorek zajęła Daria Pietrzyk, 1 miejsce w kategorii kata żółte pasy chłopców (r. 2009-2008) zdobył Piotr Feledziak, 1 miejsce w kategorii kata białe pasy mieszane(r. 2009-2008) – wywalczył Wojciech Kuberka, 1 miejsce w kategorii kata białe pasy mieszane (r. 2010-2011) – zajął Tymon Gandera, 1 miejsce w kategorii kata drużynowe juniorów młodszych – wywalczyła drużyna TKKF „TĘCZA” Gostyń 3 w składzie: Leszek Jakubiak, Tobiasz Michnowski, a także Piotr Feledziak. 2 miejsce w kategorii kata kadetów wywalczył Tobiasz Michnowski, 2 miejsce w kategorii kata żółte pasy chłopców (r.2009-2008) zdobył Adam Walkowiak, 2 miejsce w kategorii kata pasy mieszane (r. 2009-2008) zdobyła Zuzanna Chuda, 2 miejsce w kategorii kata białe pasy mieszane (2010-2011) wywalczyła Julita Fabian, 2 miejsce w kategorii kata drużynowe młodzików – zdobyła drużyna TKKF „TĘCZA” Gostyń 2 w składzie: Olaf Rybakowski, Wojciech Kuberka oraz Tymon Gandera, 2 miejsce w kategorii kata drużynowe dziewcząt (r.2009-2008 – zdobył zespół TKKF „TĘCZA” Gostyń 1 w składzie: Zuzanna Chuda; Julita Fabian; Laura Danielczyk, 3 miejsce w kategorii kata juniorów wywalczył Leszek Jakubiak,3 miejsce kata białe pasy mieszane (e. 2009-2008) zajął Olaf Rybakowski, 3 miejsce kata białe pasy mieszane (r.2009 – 2008) zajął Martyn Gandera. 3 miejsce kihon pierwszy krok wywalczyła Laura Danielczyk.

Podsumowując start w turnieju, instruktor Mieczysław Polewski dodał – „Sukces Gostyniaków jest tym większy, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Młodzi karatecy „Tęczy” startujący w konkurencjach drużynowych i indywidualnych, poradzili sobie doskonale. Jest to też dobra motywacja do pracy na przyszłość”. Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują: Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, gmina Gostyń i powiat gostyński, zaprasza wszystkich chętnych na treningi w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Hutnika 3 w Gostyniu. Dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice – w poniedziałki i środy o godzinie 19:00 oraz w soboty o 15:30; dorośli i młodzież od lat 12 – we wtorki i czwartki o godzinie 19:00 oraz w soboty o 15:30. Zajęcia prowadzą trenerzy Polskiego Związku Karate: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4.Dan) oraz Marcin Danek (2. Dan)

Opracowanie: TKKF „Tęcza”