Wtorek, 11 lutego 2020 roku

Uwaga! Ptasia grypa

W związku z przypadkami występowania ptasiej grypy na terenie naszego kraju, w tym również w województwie wielkopolskim, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii wystosowali apel do hodowców drobiu. Zaznaczają w nim, że co prawda wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 nie jest groźny dla ludzi, jest jednak szkodliwy dla gospodarki i gospodarstw. Główną przyczyną jego rozprzestrzeniania się są zarażone dzikie ptaki. Niestety często przyczynia się do tego również człowiek, w przypadku jeśli nie przestrzega zasad bioasekuracji.

Informacje na temat ptasiej grypy znaleźć można na stronie Głównego Inspektora Weterynarii: