Poniedziałek, 23 maja 2022 roku

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w Poniecu w związku z budową ronda

W związku z planowanym rozpoczęciem inwestycji; ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 4803P i 4906P w miejscowości Poniec wraz z dojazdami – skrzyżowane typu rondo”, wykonawca zadania - firma STRABAG Sp. z o.o. informuje o wprowadzeniu od 26 maja 2022 r. tymczasowej organizacji ruchu. Przewiduje ona zamknięcie odcinka drogi powiatowej w miejscowości Wydawy. Tranzyt przez Poniec, na trasie Rydzyna – Krobia odbywać się będzie ulicami: Bojanowską, Dworcową, Krobską i Krobską Szosą.

Wprowadzony zostaje także ruch jednokierunkowy na odcinku drogi pomiędzy Poniecem, a Zawadą w kierunku Bojanowa. Kierowcy poruszający się od Bojanowa w miejscowości Zawada będą kierowani w stronę Waszkowa, a następnie do Ponieca.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na znaki i zachowanie ostrożności.

Przypomnijmy, powiat gostyński otrzymał dofinansowanie na budowę ronda z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość dofinansowania to 1 697 423,99 zł. Resztę dołoży gmina Poniec oraz powiat gostyński.

Powiat gostyński przeprowadził postępowanie przetargowe. W jego wyniku wykonawcą zadania została firma STRABAG Sp. z o. o. Wartość prac wyniesie 4 956 979,23 zł. Inwestycja zakończona zostanie do 31 listopada 2022 r.