Czwartek, 19 lipca 2018 roku

Wakacje z muszkieterami

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu nawiązało współpracę z Fundacją Muszkieterów. Dzięki temu troje wychowanków rodzinnej pieczy zastępczej z terenu powiatu gostyńskiego bierze udział w bezpłatnych koloniach organizowanych w ramach 3. edycji charytatywnej akcji „Wakacje z Muszkieterami”.

W tym roku dzieci wypoczywają w Julinku, w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego, w ośrodku znanym jako była baza cyrkowa! Motywem przewodnim kolonii jest „Wakacyjna Akademia Talentów”. Dzieci będą rozwijać swoje talenty naukowe, artystyczne i sportowe podczas zabaw cyrkowych, warsztatów aktorskich oraz turniejów sportowych. Po aktywnym dniu uczestnicy kolonii będą mogli wziąć udział w pasjonującym wieczorze gier planszowych, kolonijnym talent show, karaoke oraz dyskotece. W programie są również wycieczki autokarowe do Warszawy i zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki, Starówki oraz przejażdżka metrem. Dzieci spędzą także czas w aquaparku. Jedna z uczestniczek zdradza: - „Jest fajnie.  Zwiedzamy stolicę, Centrum Nauki Kopernik spotkaliśmy się z Sylwią Gruchałą. Ale, przede wszystkim, poznaliśmy nowych przyjaciół i spędzamy razem wesoło czas.” .

Pomysłodawcą letniego wypoczynku jest Fundacja Muszkieterów, wspierana przez właścicieli sklepów Intermarche i Bricomarche. Łącznie w akcji weźmie udział 750 dzieci z całej Polski! Ambasadorką „Wakacji z Muszkieterami” jest medalistka olimpijska, Sylwia Gruchała, a honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka.

Opracowanie: PCPR w Gostyniu