Wtorek, 09 października 2018 roku

Wizyta studyjna delegacji z Włoch

1 października 2018 r. Starosta Gostyński Robert Marcinkowski gościł czteroosobową delegację ze stowarzyszenia Komitet Do Spraw Partnerstwa Bedeizzole – Valtenesi z Włoch. Goście przyjechali na zaproszenie stowarzyszenia Dom Europejski w ramach wizyty studyjnej. Na spotkanie przybyli: Burmistrz Bedizzole Giovanni Cottini, przewodnicząca stowarzyszenia LusianaFicchi, wiceprzewodnicząca stowarzyszenia MassimoManzella, tłumaczka Aneta Jezierska, Piotr Radojewski prezes stowarzyszenia Dom Europejski, Barbara Cwojdzińska sekretarz stowarzyszenia Dom Europejski, Zofia Wojciechowska skarbnik stowarzyszenia Dom Europejski oraz Radny Rady Powiatu Gostyńskiego Mikołaj Rogala. Celem wizyty było przedstawienie zakresu działalności powiatu gostyńskiego, zapoznanie gości z Włoch z zadaniami samorządu powiatowego, takimi jak kultura, rozwój gospodarczy, edukacja i inwestycje. Omawiano także możliwości dalszej współpracy pomiędzy włoskim stowarzyszeniem z Bedizzole, stowarzyszeniem Dom Europejski, a samorządem powiatu gostyńskiego. Jednym z obszarów takiej współpracy, na który wskazano podczas spotkania jest wymiana młodzieży ze szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych.

Poza wizytą w Starostwie Powiatowym w Gostyniu delegacja z Włoch odwiedziła także kilka innych miejsc w powiecie gostyńskim, m.in. Festiwal Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana na Świętej Górze, zakład produkcyjny w Pudliszkach oraz Krainę Orła Białego w Starym Gostyniu.