Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Wtorek, 04 maja 2021 roku

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego zaprasza


Maj zaprasza do wyjścia z domu na spacery. By ułatwić aktywną rekreację, ale też i przemieszczanie się osobom z niepełnosprawnościami, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zaprasza do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

M.in. wypożyczalnia udostępnia nieodpłatnie rowery trójkołowe, lekkie i składane wózki inwalidzkie, balkoniki, rolatory spacerowe oraz kule z regulacją.

Sprzęt dostępny w wypożyczalni PCPR w Gostyniu: wózki rehabilitacyjne, rolatory, balkoniki, steppery, rowery, kule itp., wypożyczany jest osobom z niepełnosprawnością nieodpłatnie na okres do trzech miesięcy.

Działająca od dwudziestu lat przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu wypożyczalnia dla osób z niepełnosprawnością pozyskuje sprzęty w wyniku akcji charytatywnych, organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem „DZIECKO” czy Fundacją Eco Textil ze Skarżyska-Kamiennej. Otrzymuje też dary od Stowarzyszenia „Kinderhuis Bodzewo” z Holandii, współpracującego z placówkami pomocy społecznej i wsparcia rodziny powiatu gostyńskiego (ukłony dla Martina de Bruin) oraz od ofiarodawców indywidualnych.

Warto skorzystać!

@PCPRGostyn

@StowarzyszenieDziecko


Opracowanie: PCPR w Gostyniu 

Strona powiat.gostyn.pl
korzysta z plików cookies