Poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku

XI Mikołajkowy Turniej Karate

TKKF „TĘCZA” zorganizował przed końcem roku XI Mikołajowy Turniej Karate. Młodzi i najmłodsi uczestnicy karate zmagali się w konkurencjach kata – zademonstrowanie układów technik symulujących walkę z kilkoma przeciwnikami. Zdobywcy nagród poszczególnych konkurencji: Daria Pietrzyk z Piasków, Gabriela Matyla z Gostynia, Wojciech Kuberka z Gostynia oraz Laura Danielczyk z Gostynia –otrzymali puchary i dyplomy, natomiast pozostali zawodnicy dyplomy, nagrody rzeczowe, a także mikołajkowe słodycze. Na początku turnieju prezes klubu karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu Waldemar Szwedek powitał uczestników turnieju i widzów. Rozgrywki przeprowadzone były w czterech kategoriach: kata „pierwszy krok”, kata kadetów młodszych, kata kadetów, kata juniorek i juniorów. Poziom turnieju był wysoki i wyrównany. Doszło do kilku dogrywek, które ostatecznie ustaliły miejsca w rankingu. Podsumowując turniej, shihan Waldemar Szwedek podkreślił: „Młodzi adepci karate pokazali się z dobrej strony, a walki sportowe były bardzo zacięte i pokazały dobre przygotowanie młodych zawodników i zawodniczek. O miejscach na podium decydowały różnice jednej dziesiątej punktu. Turniej potwierdził wysoką formę zawodników, którzy pokazali, że nie przypadkowo zdobywali ostatnio medale na zawodach ogólnopolskich. Dodatkowym dopingiem dla zawodników była obecność licznie zgromadzonych rodziców. Turniej sędziowali: Waldemar Szwedek – sędzia główny turnieju. Mirosław Sobkowiak – sekretarz turnieju, Mieczysław Polewski – sędzia techniczny oraz Aleksandra Nojman i Dawid Matuszak – sędziowie planszowi. Organizację XI Jubileuszowego Mikołajkowego Turnieju Karate wsparli: Powiat Gostyński, Gmina Gostyń oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wyniki poszczególnych grup: Kata „pierwszy krok”: 1. Laura Danielczyk, 2. Jakub Wujczak, 3. Aleksander Karczewski. Kata kadeci młodsi: 1. Wojciech Kuberka, 2. Olaf Rybakowski, 3. Tymon Gandera, 4. Martyna Gandera. Kata kadetów: 1. Gabriela Matyla. 2. Tobiasz Michnowski, 3. Piotr Feledziak, 4. Adam Walkowiak. Kata juniorek i juniorów: 1. Daria Pietrzyk, 2. Agnieszka Leciej, 3. Amelia Ziółek, 4. Leszek Jakubiak.

Gostyński klub karate shotkon TKKF ,,TĘCZA”, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu.

-  dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice – w poniedziałki i środy o 19:00 oraz w soboty o 15:30;

- dorośli i młodzież od lat 12 – we wtorki i czwartki o 19:00 oraz w soboty o 15:30.

Zajęcia prowadzą trenerzy Polskiego Związku Karate: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski(4. Dan), Mirosław Sobkowiak(4. Dan) oraz Marcin Danek (2.Dan).

Opracowanie: TKKF „Tęcza”