Środa, 22 kwietnia 2020 roku

Porządek posiedzenia

XVII sesji Rady Powiatu Gostyńskiego

28 kwietnia 2020 r., godz. 13:00

Zgodnie z art. 15zzx ust. 1 i 2 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2020 r. poz. 374 ze zm.) zarządzam, że obrady XVII sesji oraz podejmowanie rozstrzygnięć, w tym uchwał (głosowania jawne oraz tajne) odbywać się będą w trybie zdalnym z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.

Przewodniczący Rady będzie prowadził sesję z sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu, ul. Wrocławska 256.

W celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 oraz mając na względzie ochronę zdrowia mieszkańców oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Gostyniu, apeluję, aby mieszkańcy pozostali w domach, a obrady Rady Powiatu oglądali poprzez transmisję internetową.

Porządek obrad XVII sesji Rady Powiatu Gostyńskiego:

1. Otwarcie i ustalenie quorum.
  2. Składanie i rozpatrywanie wniosków dotyczących porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołów:
  1. Nr XV/20 sesji Rady Powiatu z 20 lutego 2020 r.
  2. Nr XVI/20 sesji Rady Powiatu z 19 marca 2020 r.
  1. Informacja Starosty o działalności Zarządu Powiatu Gostyńskiego w okresie międzysesyjnym.
  2. Pytania radnych dotyczące przedstawionej informacji i odpowiedzi Zarządu.
  3. Informacja Przewodniczącego Rady o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz udzielonych na nie odpowiedziach.
  4. Rozpatrzenie projektów uchwał i podjęcie uchwał w sprawie:
  1. przekazania skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu i udzielenia odpowiedzi na skargę,
  2. ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu gostyńskiego,
  3. określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizowanych w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wysokości kwot na poszczególne zadania w 2020 r.,
  4. nabycia udziałów w Samorządowym Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu,
  5. zmiany budżetu powiatu na 2020 r.,
  6. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gostyńskiego na lata 2020-2028,
  7. przyjęcia informacji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu o stanie bezpieczeństwa na terenie powiatu gostyńskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej w roku 2019,
  8. odwołania członka zarządu,
  9. wyboru członka zarządu,
  10. określenia liczby etatowych członków zarządu, z którymi zawiązuje się stosunek pracy na podstawie wyboru,
  11. zmiany uchwały Nr II/11/18 z dnia 14 grudnia 2018 r. w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej,
  12. zmiany uchwały Nr I/6/18 z dnia 21 listopada 2018 r. w sprawie powołania Komisji Skarg, Wniosków i Petycji,
  13. zmiany uchwały Nr I/7/18 z dnia 21 listopada 2018 r. w sprawie powołania Komisji Budżetu, Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego,
  14. zmiany uchwały Nr I/9/18 z dnia 21 listopada w sprawie powołania Komisji Samorządowo-Organizacyjnej, Spraw Społecznych i Porządku Publicznego.
  1. Sprawozdanie z działalności Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu oraz informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu gostyńskiego za 2019 r.
  2. Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu o stanie sanitarnym i sytuacji epidemiologicznej powiatu gostyńskiego w roku 2019.
  3. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gostyniu o stanie bezpieczeństwa sanitarno- weterynaryjnego powiatu gostyńskiego w 2019 r.
  4. Sprawozdanie z realizacji „Programu współpracy Powiatu Gostyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2019”.
  5. Wnioski i informacje radnych.
  6. Oświadczenia radnych.
  7. Zakończenie.