Aktualności

Fakty powiatowe facebook Youtube
Środa, 15 lipca 2020 roku

XXX Ogólnopolski Wyścig Kolarski

3 – 5 lipca 2020 r. na trasie Wysocko Wielkie – Przygodziczki – Droszew odbył się XXX Ogólnopolski Wyścig Kolarski. W zawodach startowali zawodnicy Kolarskiego Klubu Sportowego „Gostyń”, w kategorii: junior młodszy, juniorka młodsza, młodzik i młodziczka.

Na I i II etapie wyścigu został rozegrany Puchar Polski – eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Celem udziału juniorów młodszych w zawodach kolarskich w dniach 3, 4, 5 lipca 2020 była kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawodnicy zarówno w wyścigu indywidualnym na czas i ze startu wspólnego zdobywają punkty, dzięki którym mogą uczestniczyć w imprezie najwyższej rangi dla tej kategorii wiekowej – OOM. Z dziewięciu startujących w jeździe indywidualnej na czas punkty zdobyło 6, w wyścigu ze startu wspólnego 7.

Założeniem w jeździe na czas było osiągnięcie pierwszej dziesiątki przez dwóch zawodników, uplasowali się trochę poniżej, na 13 i 14 miejscu. W wyścigu ze startu wspólnego celem było dojechać do mety w mniejszej grupie i próby rozerwania peletonu. Po wielu atakach naszych zawodników, gdzie przewaga dochodziła do 1 minuty, kilkukilometrowych ucieczkach, peleton dotarł do mety w całości. Zawodnicy nie finiszowali z dużego peletonu ze względów na bezpieczeństwo. Uczestniczenie w kraksie i pozbawienie się możliwości dalszych startów było niezasadne. Z dobrej strony, na końcówkach, pokazała się zawodniczka z juniorek, która potrafiła zafiniszować na 6 miejsce.

Był to nasz pierwszy start po trzymiesięcznej przerwie i wielka niewiadoma w jakiej dyspozycji są zawodnicy. Wyniki, które uzyskali, potwierdziły, że jesteśmy w dobrym miejscu w stosunku do kraju.

Opracowanie: Kolarski Klub Sportowy „Gostyń”